حمایت از طرح‌های کانون مازندران برای توسعه‌ خدمات و برقراری عدالت فرهنگی

در بازدید نماینده‌ وزارت کشور از کانون مازندران، حمایت از طرح‌های عدالت‌محور کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در بازدید بازرس معاونت اجتماعی وزارت کشور، معاون امور آسیب‌ها و مسایل اجتماعی اداره کل امور اجتماعی استانداری مازندران و رییس گروه اجتماعی و فرهنگی دفتر اجتماعی استانداری از این کانون، اسناد مالی طرح‌های آسیب اجتماعی کانون مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل کانون استان مازندران در ابتدای این برنامه گزارشی از فرایند خرید و راه‌اندازی آسمان‌نمای سیار نجوم ارایه کرد.

محمدعلی یزدان‌شناس همچنین از دو طرح فرهنگی «کامیونت تئاتر سیار» و «توسعه کتاب‌خانه سیار روستایی» کانون مازندران که سال‌هاست مورد مطالبه‌ کانون است؛ سخن گفت و ضمن تشریح تاثیر آن در توسعه عدالت فرهنگی در همه نقاط استان و کاهش آسیب‌های اجتماعی، خواستار حمایت نماینده وزارت کشور از این طرح‌ها شد.

در ادامه معاون امور آسیب‌ها و مسایل اجتماعی و رییس گروه اجتماعی و فرهنگی اداره‌کل امور اجتماعی استانداری مازندران با تاکید بر تاثیرگذاری و اثربخشی فعالیت‌های کانون، خواستار حمایت بیشتر نماینده وزارت کشور نسبت به کانون پرورش فکری مازندران شدند.

جعفری، بازرس معاونت اجتماعی وزارت کشور در بازدید از آسمان‌نمای سیار و بررسی اسناد و طرح‌های کانون، ضمن استقبال و حمایت از توسعه طرح‌های کانون پرورش فکری مازندران گفت: با برنامه‌های کانون پرورش فکری و خدمات مؤثر آن آشنا هستم و در این خصوص قول مساعدت و همکاری داد.

در ادامه بازرس وزارت کشور و نمایندگان استانداری مازندران از مرکز شماره سه کانون ساری بازدید کردند و از نزدیک با فعالیت‌های کانون و آسمان‌نمای نجوم آشنا شدند.

گفتنی است آسمان‌نمای سیار نجوم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران با هزینه‌ای بالغ بر ۱۲۵میلیون تومان از محل بودجه استانی ویژه آسیب‌های اجتماعی تامین شده و در اندازه چهار مترمربع و ارتفاع دو ونیم مترمربع، ظرفیت پذیرش ۲۰ کودک را دارا است که با نمایش فیلم‌های نجومی در فضای شبیه‌سازی شده آسمان با حضور یک کارشناس تخصصی علم نجوم به ارایه خدمات می‌پردازد.

این آسمان‌نما در هفته ملی کودک سال ۱۴۰۰ آغاز به کار کرد و تاکنون در ۱۲ نقطه از مناطق کم برخوردار و آسیب‌پذیر شهری و روستایی استان به اجرای برنامه پرداخته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =