کد خبر: 316210
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳
گردهمایی بازی‌های رومیزی برگزار می‌شود

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با همکاری انجمن بازی‌های فکری فدراسیون ورزش‌های همگانی وزارت ورزش و جوانان و فعالان تولید و عرضه بازی‌های رومیزی، رویداد بزرگ و گردهمایی بازی‌های رومیزی را در روزهای داغ تابستان برگزار می‌کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، بازی‌های رومیزی یکی از کالاهای فرهنگی است که امروز جای خود را در میان خانواده‌ها و نوجوانان و جوانان و کودکان باز کرده است، اما هنوز به نظر می‌رسد برای فرهنگ‌سازی و معرفی بازی‌های خوب به خانواده‌ها و ایجاد فضای تعامل و هم‌نشینی در این حوزه جای کار بسیار است.

در همین راستا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با همکاری انجمن بازی‌های فکری فدراسیون ورزش‌های همگانی وزارت ورزش و جوانان، همچنین فعالان تولید و عرضه بازی‌های رومیزی، رویدادی را با عنوان «صد میز، صد بازی» از ۲۲ تا ۲۵ تیر۱۴۰۱ برگزار می‌کند.

این رویداد با هدف معرفی و ارائه توانمندی‌های صنعت بازی‌های رومیزی ایران، گردهم آوردن فعالان بخش‌های مختلف بازی‌های رومیزی، ارائه طرح‌های جدید و بازی‌آزمایی طرح‌های نو، کمک به ارتقاء این صنعت در بازار و معرفی بازی‌های رومیزی مناسب رده‌های سنی مختلف به خانواده‌ها برگزار می‌شود.

در فراخوان اولیه این رویداد بیش از ۱۶۰ بازی رومیزی پیش ثبت نام کردند که پس از بررسی و داوری این سرگرمی‌ها از سوی هیئت انتخاب، ۱۰۰ بازی از ۴۲ تولید کننده ایرانی برای حضور در این رویداد انتخاب شدند.

بازی‌ها با توجه به مدت زمان بازی و درجه سختی در بخش‌های جداگانه سالن نمایشگاهی ارائه خواهند شد تا تجربه خوبی را برای مخاطبان بازی‌های رومیزی رقم بزنند. همزمان فضای فروشگاهی نیز برای عرضه و فروش بازی‌ها به خانواده‌ها و علاقه‌مندان دیده شده است.

همچنین در روز پایانی رویداد، انجمن بازی‌های رومیزی فدراسیون بازی‌های همگانی وزارت ورزش و جوانان مجموعه مسابقات مهیج بازی رومیزی را برنامه‌ریزی کرده‌ است. حضور در بخش مسابقات به‌صورت گروهی و خانوادگی بوده و به گروه‌های منتخب جوایز ارزنده‌ای اهدا خواهد شد.

رویداد «۱۰۰ میز ۱۰۰ بازی» با همراهی و حمایت انجمن بازی‌های رومیزی فدراسیون ورزش‌های همگانی و ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی از تاریخ ۲۲ تا ۲۵ تیر ۱۴۰۱ و از ساعت ۱۵ تا ۲۲ میزبان خانواده‌ها و علاقه‌مندان به بازی‌های رومیزی است. این رویداد در سالن نمایشگاهی مجموعه آفرینش‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =