«سمپاش» به جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «بنگلور» هند راه یافت

انیمیشن «سمپاش» به کارگردانی فرنوش عابدی در بخش مسابقه یازدهمین دوره برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «بنگلور» هند نمایش داده می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «بنگلور» هند از ۲۰ تا ۲۳ مرداد سال ۱۴۰۱ (۱۱ تا ۱۴ آگوست ۲۰۲۲) در کشور هند برگزار خواهد شد.

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه بنگلور هند یکی از جشنواره‌های مورد تایید اسکار است که برندگان آن می‌توانند در رقابت بخش بهترین فیلم انیمیشن کوتاه اسکار شرکت کنند. «سمپاش» تازه‌ترین محصول امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز با حضور در بخش مسابقه فیلم‌های انیمیشن این جشنواره با دیگر رقبای خود رقابت خواهد کرد.

داستان این انیمیشن در مورد سرزمینی است که در آن رویش هرگونه گل و گیاهی ممنوع است و ارتشی به نام «سمپاش» وظیفه نگهداری و شکار گیاهان و کسانی که از آنها نگهداری می‌کنند را دارد. داستان فضای علمی-تخیلی دارد و در آن، ویران‌شهری نقطه مقابل آرمانشهر است. در این فضای ویران‌شهر، آینده‌ای نه چندان روشن وجود دارد و یکی از این سربازها پس از آشنایی با یک گیاه کوچک مسیرش عوض می‌شود.

همچنین انیمیشن «سمپاش» در آستانه حضور در بخش مسابقه چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «سن بندتو» (San Benedetto) و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «ماریو پوزو»(Mario Puzo) کشور ایتالیا و بخش مسابقه انیمیشن هفتمین جشنواره بین‌المللی «ویکد»(Wicked) کشور آمریکا قرار دارد.

عوامل تولید این انیمیشن عبارتند ‌از نویسنده و کارگردان: فرنوش عابدی، مجری طرح: محمدرضا کریمی‌صارمی، کارگردان هنری: فرنوش عابدی، طراح کارکتر: محسن عبدالعلی، دستیار کارگردان: نگاه فردیار، انیماتور: فرنوش عابدی و پگاه فردیار، صدا و موسیقی: سروش عابدی، تدوین: رضا اسلامی و فرنوش عابدی، نور، رندر و کامپوزیت: فریدون بروجی، بکگراند آرتیست: محمدرضا حمیدی و محسن عبدالعلی، تولید شده در استودیو هنری نگاتیو.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =