مرکز فرهنگی‌هنری سیب و سوران(سیستان و بلوچستان) به بهره‌برداری رسید

مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سیستان و بلوچستان در زمینی به مساحت ۱۶۰۰ متر و زیربنای ۸۷۰ متر هم‌زمان با هفته‌ی دولت در شهرستان سیب و سوران به بهره‌برداری رسید

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون سیستان و بلوچستان، مرکز فرهنگی‌هنری سیب و سوران به بهره‌برداری رسید.
در مراسم افتتاح این پروژه، که با حضور گسترده‌ی مسئولان استانی و محلی همراه بود، مدیرکل کانون استان، ضمن تبریک هفته‌ی دولت و گرامی‌داشت یاد شهیدان انقلاب، با اشاره به سخنان گهربار معصومان (ع) در خصوص اهمیت پرورش در دوران کودکی، گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در تلاش است با انجام فعالیت‌های فرهنگی، هنری، ادبی، اسلامی و... بر پایه‌ی کتاب و کتابخوانی برای همه‌ی فرزندان این استان جایگاهی برای کشف و پرورش استعدادهای آنان مهیا کند، زیرا هرچه استعدادها در کودکی و نوجوانی  پرورش یابند در آینده انسان‌های کمال یافته‌تری خواهیم داشت و در جهت تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی، موثر خواهد بود.

معصومه هادی سپس خطاب به کودکان و نوجوانان مشتاق و پر هیجان سیب و سورانی که در سالن مرکزشان حضور داشتند، با طرح پرسشی در مورد مفهوم سرمایه و ثروت و پس از شنیدن پاسخ آنان عنوان کرد: شما کودکان و نوجوانان سرمایه و ثروت عظیم کشور هستید و هر چه قدر بیشتر کتاب بخوانید؛ تفکر کنید؛ به کانون مراجعه کنید و در کنار مربیان خوب هنر بیاموزید، انسان‌های موفق‌تری خواهید شد.
وی ادامه داد: کارکرد تربیت چند ساحتی کانون، مسیر پیشرفت کودکان و نوجوانان را هموارتر می‌سازد و مثال روشن آن بسیاری از بزرگان عرصه‌ی فرهنگ، هنر و ادب این مرز و بوم هستند که در کودکی در مراکز کانون پرورش فکری حضور داشته‌اند.
هادی هم‌چنین به صاحبان اصلی مرکز سیب و سوران گفت: استقبال گرم شما در روز افتتاحیه نشانه‌ی امیدبخشی است که خبر از رونق این مرکز فرهنگی‌هنری می‌دهد.
وی در پایان از همه‌ی کسانی که برای اتمام این پروژه تلاش کردند قدردانی کرد.
پس از سخنان مدیرکل کانون، معاون سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان با گرامی‌داشت یاد شهیدان، به ویژه شهیدان رجایی و باهنر گفت: کانون محلی برای استعدادیابی و پرورش نسل آینده است.
رحمدل بامری سپس افزود: دولت اهتمام ویژه‌ای برای تحقق اهداف در همه‌ی زمینه‌ها دارد و در این میان حوزه‌ی کودک و نوجوان دارای اهمیت زیادی است.
وی هم‌چنین گزارشی از پروژه‌های بزرگ دولت در یکسال گذشته ارایه داد.
فرشاد گرگیج، فرماندار سیب و سوران دیگر سخنران این مراسم بود که گزارشی کوتاه از فعالیت‌های استانداری در روزهای هفته‌ی دولت بیان کرد.
گفتنی است کلنگ احداث مرکز فرهنگی‌هنری سیب و سوران در سال ۱۳۹۴ در زمینی به مساحت ۱۶۰۰ متر و زیربنای ۸۷۰ متر و با اعتباری بالغ بر ۴۰ هزار میلیارد ریال به زمین زده شد.
از امکانات این مرکز می‌توان به اتاق قصه‌گویی، کارگاه‌های سفال و نقاشی، سالن کتابخانه، سالن اجتماعات با زیربنای ۳۳۴ متر و گنجایش ۱۶۱ نفر اشاره کرد.
فرماندهان نظامی و انتظامی، فرماندار، مسئولان اداره‌کل راه و شهرسازی، آموزش و پرورش، معتمدین، خانواده‌ها و دیگر مدیران محلی در مراسم افتتاح مرکز فرهنگی‌هنری سیب و سوران حضور داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =