کد خبر: 318281
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۲
درخشش عضو کانون یاسوج در جشنواره خوارزمی

عضو نوجوان مرکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری یاسوج در رشته زبان و ادبیات فارسی جشنواره نوجوان خوارزمی، رتبه برتر کشور را کسب کرد.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کهگیلویه و بویراحمد، ماندانا علیزاده  مسئول مرکز فرهنگی‌هنری شماره یک یاسوج از کسب رتبه برتر جشنواره خوارزمی توسط سونیا آروسی عضو نوجوان این مرکز خبر داد و گفت: در جشنواره نوجوان خوارزمی ویژه دانش‌آموزان دوره اول که در شش‌محور پژوهش، دست‌سازه، زبان و ادبیات فارسی، بازارچه کار و فناوری، مسابقات آزمایشگاهی و زبان انگلیسی در چهار سطح مدرسه، منطقه، استان و کشور برگزار شد، آروسی در رشته زبان و ادبیات فارسی رتبه برتر مرحله کشوری را از آن خود کرد.

علیزاده عنوان کرد:اختتامیه هشتمین دوره جشنواره نوجوان خوارزمی دوره متوسطه اول در اصفهان با شرکت بیش از ۵۲۰ نفر از دانش‌آموزان سراسر کشور از ۳۱استان برگزار شد ‌.

وی با بیان اینکه در این جشنواره تعداد ۲۲ دانش آموز دختر و پسر از استان کهگیلویه و بویراحمد در ۹ محور شرکت کردند، افزود: دانش آموزان استان در این جشنواره با ارائه خوب خود توانستند تندیس رتبه برتر این دوره از جشنواره خوارزمی را کسب کنند ‌که سونیا آروسی نیز این نوجوانان موفق بوده است.

این جشنواره با هدف کشف و پرورش استعدادهای نهفته دانش‌آموزان در سنین نوجوانی برگزار می‌شود تا نوجوانان ابتکارات و خلاقیت‌های خود را در بستری مناسب به ظهور و بروز برسانند.

جشنواره خوارزمی از سیزدهم تا هفدهم شهریورماه ۱۴۰۱ با شرکت ۵۲۳ دانش‌آموز از سراسر کشور در ۹ محور و رشته شامل زبان و ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، فعالیت‌ها و مسابقات آزمایشگاهی، بازارچه‌های کسب‌وکار دانش‌آموزی، ریاضیات، دست‌سازه، پژوهش، برنامه‌نویسی و مناظره علمی در استان اصفهان برگزار شد.

در این رویداد بزرگ علمی، وزیر آموزش و پرورش، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان حضور داشتند و پس از اتمام این دوره از مسابقات، دانش‌آموزان صاحب فکر و ایده‌های برتر با همکاری معاونت علم و فناوری از طریق کانون نخبگان ادامه فعالیت می‌دهند.

سونیا آروسی عضو منتخب و شایسته‌ی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در هشتمین جشنواره خوارزمی نوجوان فعالیت خود را در بخش زبان و ادبیات فارسی از کارگاه‌های ادبی و شاهنامه خوانی در مرکز فرهنگی هنری شماره یک یاسوج آغاز کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =