امضاء تفاهم‌نامه همکاری میان نهضت سوادآموزی و کانون پرورش فکری

تفاهم‌نامه‌ای برای همکاری آموزشی و فرهنگی میان سازمان نهضت سوادآموزی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نشستی با حضور مدیرعامل کانون و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی امضا شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری در این جلسه بیان کرد: نخستین آیه‌ای که بر پیامبر (ص) نازل شد با موضوع خواندن بود. این نشان می‌دهد خواندن پایه هر حرکتی جهت آگاهی و بصیرت و در یک کلام حرکت به سمت انسانیت است.

امضاء تفاهم‌نامه همکاری میان نهضت سوادآموزی و کانون پرورش فکری

وی گفت: یک سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نگاه دوراندیش و راهبردی امام خمینی (ره) سبب شد در سال ۵۸ شاهد تشکیل نهضت سوادآموزی باشیم.

علامتی ادامه داد: کسانی که امروز دنبال تطهیر دوران پهلوی هستند بدانند امام خمینی (ره) از همان روزهای اول انقلاب به عِلم توجه ویژه‌ای داشتند و عدالت آموزشی از اهداف انقلاب اسلامی است.

مدیرعامل کانون تصریح کرد: هر سازمانی علاوه بر اینکه خودش مأموریتی دارد باید ببیند چطور می‌تواند به این نهضت کمک کند.

وی افزود: ما در این تفاهم‌نامه و همکاری دنبال سود برای کانون نیستیم و آمده‌ایم به کمک شما نگاه امام خمینی (ره) را جاری کنیم. اگر موفق شویم هم به کار شما رونق می‌دهد و هم برای ما اتفاق اخروی خوبی است چون در این راه قدم برداشته‌ایم.

حامد علامتی در پایان گفت: این تفاهم‌نامه به لطف خدا عملیاتی خواهد شد و تمام خدماتی که ما در کانون داریم در اختیار شماست. کانون پرورش فکری و نهضت سوادآموزی قصد دارند روی والدگری دست بگذارند. اگر امروز روی مادران سرمایه‌گذاری کنیم آینده را خواهیم داشت.

امضاء تفاهم‌نامه همکاری میان نهضت سوادآموزی و کانون پرورش فکری

در بخش دیگری از این جلسه علیرضا عبدی رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: درحال حاضر یکی از حساس‌ترین دوران‌های رشد و پیشرفت کشور را پشت‌سر می گذاریم که کانون پرورش فکری و نهضت سوادآموزی هم در این عرصه نقش مهمی برعهده دارند.

عبدی ادامه داد: شروع این همکاری با گام دوم انقلاب اسلامی همراه شده است و کاملا بر محور دانایی و علم است. ما در مقطعی هستیم که نیاز به یک جهش فوق‌العاده در بحث علم داریم.

وی بیان کرد: تعریفی که امروز در دنیا از سواد رسانه‌ای وجود دارد با فعالیت‌های کانون پرورش فکری همخوان است. سواد یعنی اینکه بتوانیم خود و دیگران را تغییر دهیم. ما در حوزه بزرگسال و شما در حوزه کودک و نوجوان این کار را انجام می‌دهید.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی تصریح کرد: این کودک و نوجوان و بزرگسال باید جایی بهم برسند و این تفاهم‌نامه شروع این اتفاق بزرگ است. باید تلاش کنیم به بهانه‌ای کودک و نوجوان عضو کانون را به بزرگسال نزدیک کنیم.

امضاء تفاهم‌نامه همکاری میان نهضت سوادآموزی و کانون پرورش فکری

عبدی در پایان با بیان اینکه ما نیاز به یک کار شایان توجه تربیتی داریم اظهار کرد: بررسی نظام تربیتی امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری این کار شایان توجه است. تا ما این شرایط را فراهم نکنیم کسی تربیت نمی‌شود. جنگ یک آوردگاه تربیتی بود و خیلی‌ها در این میدان بزرگ شدند.

بر اساس این گزارش در متن این تفاهم‌نامه آمده است: «به‌منظور هم‌افزایی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود جامعه برای تحقق اهداف سوادآموزی، عملیاتی کردن فرمان بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و منویات مقام معظم رهبری و اسناد فرادستی ناظر بر حمایت و پشتیبانی از اجرای برنامه‌های سوادآموزی و توسعه آن، همچنین گسترش عدالت فرهنگی و برخورداری کودکان و نوجوانان از اجرای امکانات و ظرفیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی کانون، تفاهم‌نامه مشترک مابین سازمان نهضت سوادآموزی که به اختصار (نهضت سوادآموزی) خوانده می‌شود به نمایندگی معاون وزیر و رئیس سازمان، آقای علیرضا عبدی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که به اختصار (کانون) نامیده می‌شود به نمایندگی آقای حامد علامتی مدیرعامل منعقد می‌شود.»

این جلسه صبح روز دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ با حضور مدیرعامل و تعدادی از اعضای شورای معاونان کانون و تعدادی از مسئولان سازمان نهضت سوادآموزی در دفتر حامد علامتی برگزار شد.

امضاء تفاهم‌نامه همکاری میان نهضت سوادآموزی و کانون پرورش فکری

امضاء تفاهم‌نامه همکاری میان نهضت سوادآموزی و کانون پرورش فکری

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =