سه نمایش برای زائران اربعین اجرا می‌شود

سه نمایش «مشک‌های خالی»، «بچه‌های محرم» و «ایستاده بر خاک» در مرزهای تمرچین، باشماق، مهران و خسروی اجرا می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این سه نمایش از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است و در پایگاه‌های کانون که در مرزهای خروجی ایران به سمت کشور عراق مستقر شدند در کنار سایر برنامه‌های تماشاخانه سیار نمایش داده می‌شود.

برهمین اساس نمایش «مشک‌های خالی» از تولیدات مرکز تولید تئاتر و ئئاتر عروسکی کانون به کارگردانی زهرا مریدی در دو منطقه تمرچین و باشماق طبق جدول زمان‌بندی اعلام شده اجرا خواهد شد.

این نمایش عروسکی تلفیقی از تکنیک‌های بن‌راکو، ماورای بنفش و سایه‌ای است و قصه روایت کودکانی است که تشنگی روز عاشورا هر کدام را به گونه‌ای آزار می‌دهد.

سه نمایش برای زائران اربعین اجرا می‌شود

نمایش «مشک‌های خالی» از زبان سه مشک خالی از آب، روایت می‌شود که هیچ‌کدام نتوانستند به خاطر شرایط‌شان کودکان کربلا را سیراب کنند.

محسن قصری، زهرا مریدی، پانته آ صفامنش، سعید تاجیک و آرزو صبری بازیگران و بازی‌دهندگان عروسک این نمایش هستند.

نمایش «بچه‌های محرم» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا ترمان نیز به مدت 10 روز در منطقه صفر مرزی ایلام بر روی تماشاخانه سیار اجرا می‌شود. در این نمایش سه دوست که در یک محل زندگی می‌کنند تصمیم می‌گیرند به مناسبت ماه محرم یک هیئت در محله خود برپا کنند. اما در این کار به مشکلاتی برخورد می‌کنند و....

سه نمایش برای زائران اربعین اجرا می‌شود

بازیگران این نمایش عبارتند از: علیرضا ترمان، محمد کارآزاد و علی‌اکبر اعتماد مقدم. آهنگ‌سازی این نمایش را صابر جعفری برعهده داشته است.

همچنین نمایش «ایستاده بر خاک» به نویسندگی و کارگردانی آرمین دزفولی‌زاده در نقطه صفر مرزی خسروی به روی صحنه تماشاخانه سیار خواهد رفت.

این اثر در بخش حمایت از تئاتر بومی ویژه مناسبت‌های مذهبی است که یگانه عبدالمالگی به عنوان مشاور هنری و مهنوش محمدی عروسک‌ساز، دزفولی‌زاده را همراهی می‌کنند. آرمین دزفولی‌زاده، مهنوش محمدی، فاطمه فرهنگیان و مریم رستمی نیز عروسک گردان‌های این نمایش هستند.

در نمایش «ایستاده بر خاک» که روایت دیگری از حماسه عاشورا است مرد جوانی تیری در خاک می‌یابد و آن را به خاطر علاقه‌اش به تیراندازی، از زمین برمی‌دارد تا در کنار تیرهای دیگری که از دشت اطراف جمع کرده بگذارد. در این هنگام تیر به سخن آمده و....

گفتنی است ستاد اربعین کانون پرورش فکری کوکان و نوجوانان به مناسبت اربعین حسینی برنامه‌های ویژه‌ای تدارک دیده است که در مناطق مختلف برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =