آذربایجان شرقی میزبان بخش هنری سوگواره ملی "بچه‌های اربعین"

مدیر کل کانون استان از میزبان بخش هنری سوگواره ملی بچه‌های اربعین در آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی، علی بینش مدیر کل کانون استان با اعلام این مطلب تاکید کرد: سوگواره بچه‌های اربعین به همت و ابتکار ستاد کشوری اربعین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سه بخش فرهنگی هنری و ادبی برگزار می‌شود.
وی در عین حال تصریح کرد بهره‌مندی از فرصت محرم و اربعین برای کودکان و نوجوانان جهت آگاهی بخشی و آشنایی بیشتر با جلوه‌های معنوی و اجتماعی واقعه عاشورا به ویژه مراسم راهپیمایی اربعین سالار شهیدان و فراهم ساختن زمینه‌ای برای شناخت وجوه اخلاقی امام حسین(ع) و واقعه کربلا برای کودکان و نوجوانان از اهداف این سوگواره است.
مدیر کل کانون تصریح کرد: راهپیمایی روز اربعین، آئین و سنت‌های محرم و اربعین و میهمانان کوچک امام حسین(ع) محورهای موضوعی این سوگواره است.
بینش افزود: بخش فرهنگی این سوگواره به میزبانی استان کرمان، بخش ادبی به میزبانی  استان ایلام و بخش هنری شامل نقاشی و عکاسی به میزبانی استان آذربایجان شرقی برگزار خواهد شد.
وی در عین حال تصریح کرد: گروه‌های سنی ۷ تا ۸ سال (نوخوان) ۹ تا ۱۱ سال (نونهال) ۱۲ تا ۱۴ سال (نونگاه) و ۱۵ تا ۱۷ سال (نوجوان) تا ۲۶ شهریور فرصت دارند آثار خود را در قالب نقاشی و عکاسی به کانون استان آذربایجان شرقی ارسال نمایند.

آذربایجان شرقی میزبان بخش هنری سوگواره ملی "بچه‌های اربعین"

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =