مهلت شرکت در مهرواره فرهنگی، هنری و ادبی «بچه‌های اربعین» تمدید شد

ستاد اربعین کانون پرورش فکری مهلت شرکت در مهرواره فرهنگی، هنری و ادبی «بچه‌های اربعین» را تا ۲۴ مهر تمدید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این مهرواره با هدف ساماندهی و اعتلای مهرواره‌های استانی ویژه کودکان و نوجوانان سراسر کشور برگزار می‌شود.

یکی از گردهمایی‌­های بزرگ شیعیان، راهپیمایی عظیم اربعین است که هر ساله از مسیرهای منتهی به شهر مقدس کربلا با هدف تکریم واقعه جانگداز عاشورا و زیارت مرقد سالار شهیدان برگزار می‌شود. کودکان و نوجوانان همواره در این سفر معنوی همگام و همراه بزرگترها بوده‌­اند و قداست و صمیمیت خاصی به آن بخشیده‌­اند.

به همین منظور ستاد اربعین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، با ارادت به سید و سالار شهیدان و یاران با وفای ایشان مهرواره‌ی فرهنگی، هنری و ادبی «بچه­‌های اربعین» را برگزار می‌کند.

بهره‌­مندی از فرصت محرم و اربعین برای کودکان و نوجوانان برای آگاهی‌­بخشی و آشنایی بیشتر با جلوه‌­های معنوی و اجتماعی واقعه­ عاشورا و به‌ویژه مراسم راهپیمایی اربعین سالار شهیدان، به‌ تصویر کشیدن آیین عاشورایی و سنت‌های عزاداری اربعین در هر گوشه از مرز و بوم ایران و فراهم‌ آوردن زمینه‌­ای برای شناخت وجوه اخلاقی امام حسین(ع) و واقعه کربلا برای کودکان و نوجوانان از اهداف این مهرواره است.

همچنین راهپیمایی روز اربعین، آیین و سنت‌های محرم و اربعین و میهمانان کوچک امام حسین(ع) محورهای موضوعی این فراخوان هستند.

مهرواره فرهنگی، هنری و ادبی «بچه‌های اربعین» در بخش‌های فرهنگی (ویدئـو پادکست، قصه‌­گویی)، هنری (نقاشی، عکاسی) و ادبی (داستان کوتاه، شعر و سفرنامه­‌نویسی) برگزار می‌شود.

گروه سنی شرکت‌کنندگان بخش فرهنگی ۱۲ تا ۱۷ سال (نونگاه و نوجوان) هستند.

در بخش هنری گروه‌های سنی ۷ و ۸ سال (نوخوان)، ۹ تا ۱۱ سال (نونهال)، ۱۲ تا ۱۴ سال (نونگاه) و ۱۵ تا ۱۷ سال (نوجوان) می‌توانند شرکت کنند.

بخش ادبی نیز با گروه سنی ۹ تا ۱۱ سال (نونهال)، ۱۲ تا ۱۴ سال (نونگاه) و ۱۵ تا ۱۷ سال (نوجوان) برگزار می‌شود.

نشانی دبیرخانه بخش فرهنگی برای ارسال آثار فرهنگی: استان کرمان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، تلفن تماس دبیرخانه ۳۳۲۴۳۵۴۶-۰۳۴ و ۷- ۳۲۲۰۴۲۶ – ۰۳۴، داخلی ۱۲۲.

قصه‌­گویی، ویدئو پادکست از طریق نشانی https://kerman.kpf.ir/b_arbaeen بارگذاری شود.

نشانی دبیرخانه بخش هنری برای ارسال آثار هنری: نقاشی: استان آذربایجان شرقی، تبریز، خیابان آزادی، چهار راه لاله، خیابان لاله، بلوار فروردین، پشت کتابخانه مرکزی، دبیرخانه­‌ی مهرواره «بچه­‌های اربعین»، کد پستی ۵۱۷۸۷۸۵۶۹۵ - تلفن ­های تماس ۱-۳۴۴۳۳۲۵۰-۰۴۱.

آثار عکاسی از طریق نشانی https://asharghi.kpf.ir/b_arbaeen بارگذاری شود.

نشانی دبیرخانه بخش ادبی برای ارسال آثار ادبی: استان ایلام، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان. تلفن تماس دبیرخانه ۷۳ -۰۸۴۳۳۳۶۸۲۷۰ داخلی ۱۳۰.

آثار شعر، داستان کوتاه و سفرنامه از طریق نشانی https://ilam.kpf.ir/b_arbaeen بارگذاری شود.

علاقه‌مندان به شرکت در این مهرواره تا ۲۴ مهر ۱۴۰۲ فرصت دارند آثار خود را به نشانی‌های اعلام شده ارسال کنند. پیش‌تر مهلت شرکت در این مهرواره ۲۶ شهریور اعلام شده بود.

مهلت شرکت در مهرواره فرهنگی، هنری و ادبی «بچه‌های اربعین» تمدید شد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =