«توکایی در قفس» نیما یوشیج به چاپ سیزدهم رسید

کتاب «توکایی در قفس» اثر ماندگار نیما یوشیج و بهمن دادخواه برای سیزدهمین بار از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شد.

به گزارش اداره کل روابط‌ عمومی و امور ‌بین‌الملل کانون، به تازگی کتاب «توکایی در قفس» نوشته‌ی نیما یوشیج و برنده‌ی جایزه‌ی سیب ‌طلای براتیسلاوا برای کودکان و نوجوانان بالای ۹ سال (نونهال) به چاپ سیزدهم رسیده است.

نیما یوشیج در این کتاب داستان پرنده‌ای را روایت می‌کند که در قفس محبوس است. بهار از راه می‌رسد و عروس توکا از صاحب قفس می‌خواهد او را آزاد کند. صاحب قفس اما خواست او را رد می‌کند. و توکا برای نجات خود از قفس به فکر کمک گرفتن از دیگران می‌افتد. اما هیچ موجودی -‌یا نمی‌تواند یا نمی‌خواهد- برای نجات توکا از قفس کاری بکند. در پایان سخنان یک جفت توکای کوهی باعث نجات پرنده‌ی داستان ما می‌شود: «خودت به قفس افتادی خودت هم باید راه بیرون آمدنش را پیدا کنی.»

«توکایی در قفس» در طول سال‌های انتشار یکی از آثار شناخته شده‌ی ادبیات کودک قلمداد شده است. از سویی بهمن دادخواه جایزه‌ی سیب طلای نمایشگاه براتیسلاوا در سال ۱۹۷۳ را برای تصاویر این کتاب به‌نام خود کرده است.

شمارگان این کتاب که برای اولین بار در سال ۱۳۵۰ از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد، تاکنون به ۱۹۷هزار و ۵۰۰ نسخه رسیده است.

«توکایی در قفس» ۶۵هزار تومان قیمت دارد و قابل خریداری از فروشگاه‌های محصولات فرهنگی هنری کانون در سراسر کشور و سایت فروش محصولات کانون به نشانی digikanoon.ir است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =