کد خبر: 334974
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۴
راهیابی انیمیشن «در سایه سرو» به جشنواره فیلم کوتاه کلرمون فران فرانسه

«در سایه سرو» به بخش «مخاطبان جوان» چهل‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه کلرمون فران فرانسه راه یافت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، انیمیشن ۱۹ دقیقه و ۳۳ ثانیه‌ای «در سایه سرو» به کارگردانی شیرین سوهانی و حسین ملایمی در جشنواره کلرمون فران فرانسه حضور دارد.

«در سایه سرو» جدیدترین پویانمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که قرار است طبق برنامه زمان‌بندی شده در شش نوبت در طول جشنواره به نمایش درآید.

در خلاصه انیمیشن کوتاه «در سایه سرو» آمده است: «یک ناخدای سابق که از اختلال استرس پس از سانحه رنج می‌برد، با دخترش در خانه‌ای محقر در کنار دریا و در انزوا زندگی می‌کنند. آنها باید با چالش‌های یک زندگی سخت مقابله کنند. علیرغم تمایل عمیق کاپیتان برای اینکه پدری فداکار و دلسوز باشد، او نمی‌تواند نقش خود را ایفا کند و با دخترش به روشی که می‌خواهد ارتباط برقرار کند. یک روز صبح، یک اتفاق غیرقابل پیش‌بینی رخ می‌دهد و زندگی آن‌ها برای همیشه تغییر می‌کند. اینکه آیا این رویداد منبع امید تازه‌ای است و یا یک مشکل جدید، باید دید.»

راهیابی انیمیشن «در سایه سرو» به جشنواره فیلم کوتاه کلرمون فران فرانسه

برهمین اساس جشنواره فیلم کوتاه کلرمون فران فرانسه Clermont-Ferrand بزرگترین جشنواره فیلم کوتاه جهان است که در سال ۱۹۷۹ تاسیس شد و از نظر مخاطب و حضور حرفه‌ای، دومین جشنواره بزرگ فیلم در کشور فرانسه بعد از جشنواره کن است.

این جشنواره فیلم‌های کوتاه داستانی، انیمیشن، مستند و تجربی تا ۴۰ دقیقه را می‌پذیرد و مورد تایید آکادمی اسکار، بفتا، جوایز فیلم اروپا و جوایز سزار است.

همچنین این جشنواره اعلام کرد که رکورد دریافت ۹۴۰۰ فیلم را ثبت کرده است که ۱۴درصد بیشتر از فیلم‌های ارسال شده سال گذشته است و نزدیک به ۷۰ فیلم کوتاه از این میان در بخش‌های مختلف انتخاب شده است.

چهل‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه کلرمون فران فرانسه از ۱۲ تا ۲۱ بهمن سال ۱۴۰۲ (۲ تا ۱۰ فوریه ۲۰۲۴) در شهر کلرمون فران کشور فرانسه برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =