پویانمایی «ده سالگی» به جشنواره بلک مووی سوییس راه یافت

پویانمایی «ده سالگی» به کارگردانی فاطمه جعفری از تولیدات سال ۲۰۲۳ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به بخش مسابقه کودکان جشنواره فیلم «بلک مووی» در کشور سوییس راه یافت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، پویانمایی «ده سالگی» در این دوره از جشنواره فیلم «بلک مووی» با فیلم‌هایی از کشورهای مکزیک، کره، اسپانیا، اکوادور، روسیه، چک، اسلواکی، فرانسه، ژاپن، لهستان، هند، آمریکا، آلمان، دانمارک و ویتنام برای دریافت جایزه ۱۰۰۰ فرانکی سوییس به رقابت خواهد پرداخت.

این فیلم بنا به اعلام دبیرخانه جشنواره قرار است در روزهای ۳۰ دی، ۴ و ۸ بهمن ۱۴۰۲ (۲۰، ۲۴ و ۲۸ ژانویه) برای مخاطبان به نمایش درآید.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در دورهای قبلی این جشنواره نیز با فیلم‌های «لباسی برای عروسی»، «زنگ تفریح»، «نان و کوچه»، «مسافر»، «دو راه حل برای یک مسأله»، «اولی‌ها»، «خانه دوست کجاست»، «کوه جواهر»، «مداد بنفش»، «گلباران»، «روزی کلاغی»، «گنجشک و پنبه دانه»، «کلاغی که می‌خواست قویترین باشد»، «ریشه در خاک»، «مادر بزرگ و پرنده»، «خواب»، «پیاده رو»، «دوست عزیز و رفیق لذیذ»، «مرد جوان و خیاط حیله‌گر»، «قصه‌های یک خطی»، «دزد درخت‌ها» و «شتر و آسیابان» حضور داشته است.

جشنواره «بلک مووی» در سال ۱۹۹۱ تاسیس شد و آثار منتخب را از سینمای مولف و فیلم‌های مستقل در بخش‌های مختلف انتخاب می‌کند.

از بخش‌های مسابقه این جشنواره می‌توان به بخش جایزه منتقدان، جایزه نوجوانان، جایزه کودکان و جایزه هیات داوران کودک اشاره کرد.

هدف از برگزاری این جشنواره هماهنگی با سینماتوگرافی معاصر است که در واقعیت‌های اجتماعی و زیبایی‌شناختی امروزی تثبیت شدند.

سی‌وسومین جشنواره فیلم «بلک مووی» از ۲۹ دی تا ۸ بهمن ۱۴۰۲ (۱۹ تا ۲۸ ژانویه ۲۰۲۴) در شهر ژنو کشور سوییس برگزار خواهد شد.

پویانمایی «ده سالگی» به بخش مسابقه کودکان جشنواره «بلک مووی» سوییس راه یافت

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =