«در سایه سرو» به بخش مسابقه‌ جشنواره جوایز انیمیشن توکیو راه یافت

«در سایه سرو» به کارگردانی حسین ملایمی و شیرین سوهانی به بخش مسابقه جشنواره بین‌االمللی جوایز انیمیشن توکیو ۲۰۲۴ راه پیدا کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، انیمیشن «در سایه سرو» در ادامه موفقیت‌های بین‌المللی خود، این‌بار در بخش مسابقه جشنواره جوایز انیمیشن توکیو ۲۰۲۴ حضور دارد.

انیمیشن ۱۹ دقیقه و ۳۳ ثانیه‌ای «در سایه سرو» از تولیدات جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که به تازگی چهار جایزه از جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران دریافت کرد.

بر اساس این خبر، ۳۲ فیلم بلند سینمایی از ۲۵ کشور و ۹۲۵ انیمیشن کوتاه از ۶۸ کشور تقاضای شرکت در این دوره از جشنواره را داشتند که از این میان ۲۹ فیلم شامل ۴ فیلم بلند سینمایی و ۲۵ فیلم کوتاه از سوی کمیته انتخاب اولیه TAAF انتخاب شد.

همچنین از میان ۲۵ فیلم کوتاه راه‌یافته به بخش مسابقه، پویانمایی «در سایه سرو» در گروه ۳ با هشت فیلم کوتاه دیگر از کشورهای مالزی، لهستان، فرانسه، دانمارک، کرواسی، صربستان رقابت خواهد کرد.

جشنواره بین‌المللی جوایز انیمیشن (TAAF) از سوی  انجمن انیمیشن‌سازی ژاپن و کمیته اجرایی TAAF با هدف کشف و پرورش استعدادهای جدید و نمایش آثار انیمیشن با کیفیت بالا و با اصالت، ایجاد هیجان و الهام‌بخشی از آثار برتر برای مخاطبان و همچنین دیگر کارگردانان و کمک به توسعه و ترویج فرهنگ و صنعت انیمیشن هر ساله در ژاپن برگزار می‌شود.

جشنواره جایزه انیمیشن توکیو ۲۰۲۴ از ۱۸ تا ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ (۸ تا ۱۱ مارس ۲۰۲۴) در ایکبوکورو شهر توکیو کشور ژاپن برگزار می‌شود.

«در سایه سرو» به بخش مسابقه‌ جشنواره جوایز انیمیشن توکیو راه یافت

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =