لزوم هم‌افزایی و همکاری دستگاه‌های فرهنگی در کاهش آسیب‌های اجتماعی

دبیر جبهه انقلاب فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعامل، همکاری و هم افزایی دستگاه‌های اجرایی در پیشگیری و رصد آسیب‌های اجتماعی لازم و ضروری است.

به گزارش روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد؛ستار هدایتخواه در نشست مدیرکل و کارکنان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد:  موضوع آسیب‌های اجتماعی و روش‌های مقابله با آن از موضوع‌های با اهمیتی است که حل آن نیازمند همکاری تمامی  متولیان در حوزه اجتماعی است.

ستار هدایتخواه با بیان اینکه هم افزایی و همکاری نهادها و دستگاه های اجرایی در پیشگیری، جلوگیری و کاهش آسیب های اجتماعی موثر است،افزود: اگر هر فردی در هر مسئولیت و جایگاهی که قرار دارد نسبت به آسیب های اجتماعی حساس شود، می توان به جلوگیری و کاهش آسیب‌ها امیدوار بود.

وی با تاکید بر ایجاد راهبرد فرهنگی برای فعالیت‌های گروهی و نهادهای همسو افزود: بسیج نیروها، ظرفیت سازی و تشکیل کارگروه های مربوطه از جمله وظایف ماست که باید پیگیری و اجرا شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان نیز در این نشست ابتدا به رسالت ها و فعالیت های این اداره کل پرداخت و افزود: طرح هایی برا کاهش آسیب اجتماعی از سوی کانون پرورش فکری استان مصوب شده است که در صورت اجرایی شدن می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی موثر باشد. 

سلیمان شهبازی افزود: در همین راستا مرکز فرهنگی هنری مادوان در سال ۱۴۰۳ به بهره برداری خواهد رسید که با توجه به اینکه در منطقه کم برخوردار قرار دارد می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی کودکان و نوجوانان نقش بسزایی داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =