برپایی کارگاه مهارت‌های فرزندپروری در کانون رودسر

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رودسر، کارگاه «مهارت‌های فرزندپروری» را با همراهی والدین و مشارکت شبکه بهداشت و سلامت شهرستان برگزارکرد.

به‌گزارش روابط عمومی اداره‌کل کانون استان، این کارگاه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ با حضور جمعی از اولیا و کارشناس سلامت شبکه بهداشت رودسر در میزبانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان برگزارشد.

مریم پورسید، از کارشناسان شبکه سلامت و بهداشت شهرستان نیز میهمان این کارگاه تربیتی بود و درباره شیوه‌های فرزندپروری و چگونگی رویارویی با چالش‌های این عرصه برای حاضران صحبت‌کرد.

وی در تبیین این موضوع که فرزندپروری مقتدرانه، بهترین‌ شیوه پرورش فرزندان است، توضیح‌داد: پدر و مادر مقتدر، هم‌راستا با برخورد گرم و صمیمانه و احساس مسئولیت در پاسخ‌گویی به نیازهای و خواسته‌های فرزندان، انتظار بالایی هم از آنان دارند و کودکان و نوجوانان را در رعایت حد و مرزهای تربیتی مورد انتظار، مسئول‌می‌دانند. 

برپایی کارگاه مهارت‌های فرزندپروری در کانون رودسر

پورسید این مهرورزی قرین اقتدار را لازمه تربیت فرزندان دانست و از دست‌آوردهای این شیوه فرزندپروری برای اولیای اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان رودسر صحبت‌کرد.

این کارشناس حوزه بهداشت و سلامت افزود: تشویق فرزند به خوداتکایی، حرف‌شنوی و وضع قانون‌های مشخص و مکتوب با حضور تمامی اعضای خانواده، از شاخصه‌های این روش تربیتی است و بسترهای مناسبی برای شاداب‌سازی فرزندان، افزایش عزت‌نفس و خوداتکایی آنان را فراهم‌می‌کند.

میهمان برنامه‌، بخش پایانی کارگاه تربیتی «تقویت مهارت‌های فرزندپروری» که ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ به میزبانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان رودسر صورت‌گرفت، به پرسش‌های حاضران پاسخ‌گفت و راهکارهایی برای افزایش پل‌های ارتباطی پدرها و مادرها با فرزندان ارایه‌داد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =