میرکیانی نویسنده پیشکسوت کودک و نوجوان مهمان غرفه کانون می‌شود

کانون پرورش فکری در اولین برنامه «دیدار با مفاخر» که در غرفه کانون در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار می‌شود، میزبان محمد میرکیانی نویسنده نام آشنای کودک و نوجوان خواهد بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، هم‌زمان با سومین روز از سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در برنامه‌ای با عنوان «دیدار با مفاخر» غرفه کانون پرورش فکری میزبان محمد میرکیانی است.

محمد میرکیانی نخستین روز از مهرماه سال ۱۳۳۷ در تهران متولد شد. او حدود ۱۰ سال سردبیر و نویسنده قصه ظهر جمعه رادیو، ۲ سال سردبیر مجله سوره نوجوان (۷۲ تا ۷۴)، ۲ سال مدیر انتشارات کانون پرورش فکری (اوایل ۷۸ تا اواخر ۷۹)، سردبیر برخی برنامه‌های رادیویی مانند از سرزمین نور، از گفته‌ها تا ناگفته‌ها، مدتی مشاور مدیرعامل شرکت صبا و بعد از آن کارمند صدا و سیما بوده است.

وی که دارای مدرک دکتری هنر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است حدود ۲۰۰ نمایشنامه کوتاه و بلند برای کودکان نوشته و یا تنظیم کرده است. آثار منتشر شده او بیش از ۶۰ کتاب برای کودکان و نوجوانان است و مجموع قصه‌های چاپ شده‌اش برای همه گروه‌های سنی در قالب‌های داستان کوتاه، بلند و رمان، نزدیک به ۵۰۰ عنوان می‌رسد.

میرکیانی بیش از ۲۵ کتاب درباره ادبیات کهن و عامیانه برای گروه سنی کودک و نوجوان تالیف کرده است. کتاب «راز مثل‌های ما» پژوهشی برای نوجوانان در این زمینه است که با موضوع ادبیات عامیانه و نام نوشته شده است.

این برنامه بعدازظهر روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ساعت ۱۴ در غرفه کانون پرورش فکری واقع در سالن ناشران کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

برنامه «دیدار با مفاخر» در غرفه کانون پرورش فکری تا پایان نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ادامه خواهد داشت و برنامه‌های بعدی آن نیز اطلاع‌رسانی خواهد شد.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سالن‌های ناشران کودک و نوجوان، ناشران عمومی، ناشران آموزشی (ویژه کانون زبان) و بخش مجازی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به نشانی https://book.icfi.ir/ حضور دارد.

سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۱۹ تا ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مصلی امام خمینی(ره) تهران برگزار می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =