کد خبر: 339908
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۳۶
بازدید 72
تماشاخانه سیار به یزد می‌آید

کاروان فرهنگی هنری تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هم‌زمان با دهه کرامت، مسیر حرکت هشتمین امام شیعیان جهان حضرت امام رضا(ع) در ایران را برای اجرای برنامه‌های خود انتخاب کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان یزد، حرکت تماشاخانه سیار در مسیری با عنوان «مسیر هشتم» رقم می‌خورد و از سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ مهمان شهرستان ابرکوه یزد خواهد بود.

براساس این خبر، مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری با همکاری واحد تماشاخانه سیار کانون با اجرای برنامه‌های فرهنگی، هنری با موضوع و سیره و روش زندگی امام رضا(ع) و فرهنگ رضوی از جمله نمایش، نقالی، قصه‌گویی، منقبت‌خوانی و مسابقه در استان‌هایی که مسیر حرکت امام هشتم هست به اجرای برنامه می‌پردازد و شهرستان‌های ابرکوه، تفت، یزد و اشکذر از استان یزد نیز از این جریان مذهبی و فرهنگی بهره‌مند خواهند شد.

این رویداد همزمان با دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه(س) با اجرای نمایش «خداداد» به نویسندگی سیروس همتی و کارگردانی مهدی خجسته‌گی اثر راه یافته به بخش پایانی چهاردهمین جشنواره ملی تئاتر کودک و نوجوان و نمایش عروسکی رضوی آغاز شده و تا میلاد امام رضا(ع) ادامه خواهد داشت.

این نمایش داستان پسری روستایی را روایت می‌کند که با مادربزرگ خود زندگی می‌کند. ناگهان مادربزرگ دچار بیماری‌ای می‌شود و پسر نذر می‌کند برای شفای مادربزرگ به سمت مشهد حرکت ‌کند و....

حسام زمانی‌پور بازیگر، فاطمه فرکی، سیدمهدی مرادیان و منصوره اسماعیلی بازی‌دهندگان عروسک و  مهدی خجسته‌گی، مرتضی عقیقی، سمیرا منزه، مهسا زمانی، محمدجواد سعادت و مهران جنتی صداپیشه‌گان این نمایش هستند.

گفتنی است اولین اجرای کاروان فرهنگی هنری تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان یزد، سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ در خیابان سرو شهرستان ابرکوه ساعت ۱۷ و اجرای دوم؛ همانروز در پارک مهتاب مهرآباد این شهرستان در ساعت ۲۰ برگزار خواهد شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =