تشکیل رواق خدمت در مراکز کانون

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان چهارمحال و بختیاری در دیدار از کانون خدمت رضوی و کانون‌ مساجد استان، کانون پرورش فکری را متولی جشنواره‌ رضوی کودک دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان چهارمحال و بختیاری در ایام دهه‌ی کرامت، مدیرکل کانون به همراه کارشناس فرهنگی از کانون خدمت رضوی و کانون مساجد استان بازدید و ایام فرخنده‌ی میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و میلاد حضرت امام رضا(ع) را به کارکنان این نهاد تبریک گفت و در نشستی با مدیر این کانون‌ها به بررسی تفاهم‌نامه منعقد شده با کانون پرورش فکری پرداخت.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گفت: کانون پرورش فکری تنها دستگاه دولتی است که بصورت تخصصی در حوزه‌ی کودک و نوجوان در کشور در حال فعالیت می‌باشد و مربیان ما در کانون بعد از چندین سال آموزش، بصورت موقت و پاره‌وقت مشغول کار برای کودکان و نوجوانان می‌شوند و بعد از کسب تجربه‌های لازم، به استخدام تمام وقت درآمده و با کوهی از داشته‌های علمی، فرهنگی و هنری به آموزش کودکان و نوجوانان و همچنین مربیان بعد از خود می‌شوند.

روح الله واحد گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته در مجموعه‌ی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بیشتر به کودکان پرداخته شده و از نوجوانان غافل شده‌ایم ولی در حال حاضر طبق سیاست‌های ابلاغی از نهادهای بالادستی، به نوجوانان توجه ویژه‌ای شده است و نوجوان محوری در راس فعالیت‌های کانون قرار دارد و بر همین اساس مهمترین رکن یک مربی نحوه برخورد با کودک و نوجوان و مخصوصا نوجوانان امروز است.

واحد ادامه داد: ما باید دین و حق کودکان و نوجوانان را ادا کنیم و فضای فکری خود را با کودک و نوجوان امروزی تطبیق دهیم. وی در ادامه گفت: درب‌های مراکز کانون به روی تمامی آحاد مردم از تمام اقشار جامعه از هر طبقه و هر طیفی باز است و در تمام روزهای سال در خدمت مردم است و فقط مختص اوقات فراغت تابستان نیست.

تشکیل رواق خدمت در مراکز کانون

آقای حجت‌پناه مدیر کانون خدمت رضوی و مدیر کانون‌های مساجد سراسر استان در ابتدا ضمن ابراز خرسندی از حضور مدیر کانون و تفاهم‌نامه منعقد شده با کانون استان، شرح مختصری از اهم تفاهم‌نامه را برای حاضرین توضیح داد و گفت: طبق این تفاهم‌نامه مقرر گردید همکاری متقابلی فی‌مابین این دو ارگان صورت گیرد و به همین لحاظ تمامی امکانات اداره کانون رضوی و کانون مساجد از لحاظ محیط و پرسنل برای کار فرهنگی و آموزشی به کودکان و نوجوانان استان در اختیار همکاران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

مدیر کانون رضوی استان گفت: ما می‌توانیم نیروهای خود را در تمام سطح استان در اختیار شما قرار دهیم تا به آموزش عقیدتی به کودکان و نوجوانان بپردازند.

حجت‌پناه در ادامه گفت: طبق مصوبه شورای فرهنگی کانون خدمت رضوی استان، آقای واحد(مدیرکل کانون پرورش فکری) به عنوان دبیر کانون تخصصی نوجوانان و جوانان امام رضا(ع) در استان منصوب شد و همچنین مصوب شد نیروهای کانون خدمت رضوی در شهرستان‌ها به برگزاری کارگاه و کلاس آموزشی در محل مراکز کانون پرورش فکری با عنوان رواق خدمت اقدام کنند و بر اساس اولویت و وجود نیروی ارزشی در هر شهرستان، در ابتدا، رواق خدمت در شهرستان هفشجان کار خود را آغاز کرده و سپس در مراکز کانون شهرستان‌های دیگر هم فعالیت رواق خدمت گسترش یابد.

گفتنی ست در این جلسه، مظاهری، معاون به همراه کارشناسان کانون رضوی و کانون مساجد استان و شهریاری کارشناس فرهنگی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حضور داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =