کد خبر: 341342
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۳
مجموعه داستان‌های شاهنامه (نامه‌ نامور) بازنشر شد

۱۰ عنوان کتاب از مجموعه ۱۲ جلدی داستان‌های شاهنامه‌ی‌ حکیم ابوالقاسم فردوسی با عنوان «نامه‌ ‌نامور» از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این مجموعه ۱۲ جلدی سال ۱۳۹۲ برای نخستین بار برای علاقه‌مندان داستان‌های حماسی از سوی کانون به چاپ رسید.

«نامه‌ ‌نامور»، داستان‌های شاهنامه‌ی حکیم ابوالقاسم فردوسی شاعر و حماسه‌سرای قرن چهارم را با نثری ساده و امروزی برای نوجوانان روایت می‌کند.

بر همین اساس، «رستم و سهراب» نوشته جعفر ابراهیمی(شاهد) و تصویرگری کمال طباطبایی، «بیژن و منیژه» و «بازی اهریمن» به نویسندگی سوسن طاقدیس و تصویرگری محرم اسلام‌نژاد و نازنین عباسی، «داستان فرود» کاری از اسدالله شعبانی و تصویرگری راهله برخورداری و «رستم و اسفندیار» نوشته مرجان فولادوند و تصویرگری پژمان رحیمی‌زاده عنوان پنج جلد از کتاب‌های این مجموعه است که به تازگی بازنشر شده است.

هم‌چنین، «زال وسیمرغ» و «زال و رودابه» به نویسندگی مصطفی رحماندوست و تصویرگری مانلی منوچهری و عاطفه ملکی‌جو، «رویای گردآفرید» نوشته مینو کریم‌زاده و تصویرگری عطیه بزرگ‌سهرابی، «هفت خوان و هفت رزم» به نویسندگی زهره پریرخ و تصویرگری نیلوفر میرمحمدی و «خوان هشتم» نوشته محمود پوروهاب و تصویرگری گلریز گرگانی از دیگر کتاب‌های این مجموعه به شمار می‌رود که تجدید چاپ شده است.

هر یک از کتاب‌های این مجموعه که برای نوجوانان بالای ۱۲ سال(نونگاه) مناسب است، با قیمت ۷۵هزار تا ۹۰هزار تومان در دسترس نوجوانان علاقه‌مند قرار دارد.

بر همین اساس این ۱۰ عنوان کتاب با شمارگان ۲هزار نسخه به چاپ پنجم رسیده‌اند و پیش‌ترنیز ۱۵هزار نسخه از این کتاب‌ها منتشر شده است.

یادآوری می‌شود کتاب «هفت‌خوان و هفت‌ رزم» در فهرست کلاغ سفید کتابخانه مونیخ ۲۰۱۴ قرار گرفته است.

این مجموعه همچنین تاکنون برگزیده هشتمین دوره جایزه‌ی کتاب برتر کودک و نوجوان و برگزیده شورای کتاب کودک، جایزه ادبی‌هنری مهدی آذریزدی و... نیز شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب‌ها را از فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور و پایگاه فروش اینترنتی محصولات کانون به نشانی https://digikanoon.ir/ خریداری کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =