سهم کودکان و نوجوانان ایرانی از مسابقه نقاشی هیکاری ژاپن؛ 7 جایزه ارزشمند

نقاشی‌های کودکان و نوجوانان ایرانی و جذابیت‌های تصویری آن، برگزار کنندگان بیستمین مسابقه بین‌المللی نقاشی هیکاری کشور ژاپن را به تحسین واداشت تا 7 جایزه‌ی این رقابت معتبر هنری به این هنرمندان اختصاص یابد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، این مسابقه که همه ساله برگزار می‌شود در سال 2012 موضوع خود را به "کشاورزی، زمین زراعی، طبیعت، محیط زیست، مردم و خانواده" اختصاص داده بود که در این میان لوح تقدیر نشان طلایی (مهم‌ترین جایزه مسابقه) سهم مبینا رحمانی دختر10 ساله تاکستانی از استان قزوین بود.
3 برگزیده دیگر این مسابقه از استان اصفهان به نام‌های سوسن طاهری 14ساله از گزبرخوار، سارا مزروعی 10ساله از مرکز شماره 3  و عسل صدر عاملی 9 ساله از مجتمع کانون اصفهان نیز لوح تقدیر نشان نقره‌ای و دو  لوح تقدیر نشان برنزی را به خود اختصاص دادند و دیگر لوح تقدیر نشان برنزی مسابقه نیز به فاطمه جاوید 11ساله از شهر داراب فارس اهدا شد.
همچنین حسنا عزیزی 6ساله از شهر سنندج استان کردستان و فاطمه صبوری 13 ساله از شهر خلخال استان اردبیل موفق به دریافت دیپلم افتخار شدند.
این درحالی است که حدود 28 هزار اثر نقاشی از 75 کشور جهان به دبیرخانه مسابقه هیکاری در ژاپن ارسال شده بود که 1070 اثر آن به اعضای مراکز کانون سراسر کشور اختصاص داشت.
نقاشی‌های این کودکان و نوجوانان برگزیده ایرانی علاوه بر جذابیت‌های تصویری و تنوع رنگ‌ها بر ویژگی‌های بومی و محلی و اقلیم‌های ایران تمرکز داشته است و چند اثر برتر این هنرمندان کشتزارهای ایرانی و حضور کشاورزان را در جالیزها و مزرعه‌ها و باغ‌ها به تصویر کشیده است.
در همین حال کودکان و نوجوانان ایرانی در 20 سال گذشته در بیشتر سال‌ها موفق به دریافت جوایز ارزشمندی از این رقابت هنری شده‌اند که همه ساله توسط یک موسسه‌ی غیر انتفاعی کشاورزی ژاپن برگزار می‌شود.