کد خبر: 286568
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸
بررسی ۵۸ پرونده در ششمین کمیسیون صدور مجوز اسباب‌بازی

ششمین نشست کمیسیون ثبت طرح و صدور مجوز دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی در بهمن سال ۱۳۹۷ برگزار و ۵۸ پرونده بررسی شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، از میان پرونده‌های خواستار مجوز ۵۶ اسباب‌بازی ثبتی و ۲ نمونه خواستار مجوز تولید بود.

بر اساس این خبر از مجموع پرونده‌های ثبتی، ۳۲ مورد از نظر ثبت بلامانع تشخیص داده شد، ۲۱ پرونده مجوز تولید دریافت کرد و ۳ پرونده رای نیاورد و ۲ اسباب‌بازی نیز نیاز به بررسی بیشتر تشخصیص داده شد.

در حال حاضر اسباب‌بازی‌ها و سرگرمی‌های در ۶ گروه ‌حرکتی مهارتی، آموزشی و کمک‌آموزشی، فکری، فرهنگی هنری، کمک درمانی، الکترونیکی و رایانه‌ای مورد بررسی و صدور رأی قرار می‌گیرد.

گفتنی است، دبیرخانه شورای نظارت با توجه به سیاست‌های حمایتی و هدایتی و به منظور معرفی ایده‌ها، طرح‌ها و تولیدات داخلی و اسباب‌بازی‌های جدید و در سال حمایت از تولید ملی و کالاهای ایرانی اقدام به تهیه فهرستی از اسباب بازی‌های جدید برای آگاهی جامعه صنعت اسباب‌بازی کرده است که از طریق رسانه‌های جمعی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

هدف از این کار، معرفی طراحان اسباب بازی که (اغلب جوانان هستند) به جامعه تولید کنندگان است. تا این معرفی، سرآغاز کار جدید و افزایش تولیدات ارزنده داخلی در کشور باشد امری که با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم افزایش ابتکارات تولیدکنندگان، استقلال اقتصادی و افزایش ثروت ملی باید بیشتر مدنظر قرار گیرد.

فهرست پرونده‌های ثبتی و تولیدی  بررسی شده در ششمین نشست کمیسیون

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =