کد خبر: 288485
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
بازنشر «تنگه‌ زاغ» هادی حکیمیان

کتاب «تنگه‌ زاغ» از مجموعه‌ی «رمان نوجوان امروز» نوشته‌ی هادی حکیمیان برای سومین‌بار از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، فضای داستانی این رمان در شهر یزد است و حوادث آن از دهه پنجاه از سوی راوی اول شخص روایت شده است.

در این کتاب که اولین بار در سال ۱۳۹۴ منتشر شد، نویسنده تلاش کرده شخصیت‌پردازی‌ها و گفت‌وگوها را به گونه‌ای که برای مخاطب باور پذیر و نزدیک به واقعیت باشد، روایت کند.

در رمان «تنگه زاغ» گوشه‌ای از ظلم حکومت ستم‌شاهی ایران به مردم از سوی نویسنده برای نوجوانان بازخوانی شده و در آن از برخی واژگان و اصطلاح‌های بومی و محلی یزدی نیز استفاده شده است.

داستان این رمان بیان‌گر دوستی دو نوجوان یزدی به نام کوچک‌آقا و حسینعلی است که به خاطر بی‌عدالتی‌ها و ظلم‌های ماموران، خان‌ها و افراد وابسته به حکومت از درس خواندن بازمانده‌اند و مجبورند کار کنند و سرانجام نیز به همراه عده‌ای از مردم برای تظلم‌خواهی از مسیر بی‌راهه به تهران سفر ‌می‌کنند و در یک شب زمستانی و برفی در محلی به نام «تنگه ‌زاغ» اتوبوس‌شان خراب و ادامه داستان...

این رُمان با طراحی گرافیک و جلد پژمان رحیمی‌زاده در سومین دوره بازنشر با شمارگان ۲هزار و۵۰۰ نسخه و قیمت ۱۰هزار تومان از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان منتشر شده است.

پیش‌تر نیز ۷هزار و ۵۰۰ نسخه از رمان «تنگه زاغ» به چاپ رسیده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =