برگزاری  اختتامیه طرح "مانا" با ایجاد نشاط و مشارکت های اجتماعی

به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کهگیلویه و بویراحمد اختتامیه طرح مانا با حضور مسوولان استانی و حامیان این طرح در یاسوج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کهگیلویه و بویراحمد کبری اخلاقی نیا ، مدیرکل کانون این استان  در آیین پایانی این طرح ضمن تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: طرح مانا در قالب سه محور آموزش مهارت های اجتماعی، اوقات فراغت و پیشگیری از آسیب های اجتماعی، ویژه نوجوانان دختر و پسر ۱۳ تا ۱۸ سال جامعه هدف شهری و روستایی به ویژه در مناطق حاشیه ای شهرها در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

وی اظهار داشت :ارتقای توانمندی‌های نوجوانان در زمینه شیوه‌های همیاری اجتماعی برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در محله‌ها و ایجاد و توسعه ظرفیت‌های مشارکت نوجوانان از  اهداف اجرای این طرح است.

اخلاق نیا تصریح کرد: طرح مانا  به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مشارکت سازمان بهزیستی ، امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و  ورزش و جوانان برگزار شد.

در این آیین مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری نیز گفت: طرح «مانا» مخفف «مشارکت اجتماعی نوجوانان ایران» برای پیشگیری از آسیب‌های فردی و اجتماعی است.

حجت الاسلام و المسلمین میرمحمدی افزود: در طرح «مانا» شاهد آموزش نوجوانان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و آموزش شیوه تبدیل تهدیدات به فرصت، حساس‌سازی خانواده‌ها با استفاده از توانایی‌های نوجوانان  بودیم.

وی ضمن قدردانی از برگزارکنندگان این طرح اظهار داشت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بدنبال رسالت خود می تواند نقش بسزایی در جذب نوجوانان به محیط های امن مانند کانون باشد.

گفتنی است بیش از 400 نوجوان  در طرح «مانا» استان کهگلویه و بویراحمد در شهرستان های یاسوج ، باشت ،گچساران ، چرام و دنا شرکت کردند.

در پایان این آیین از برگزار کنندگان و مربیان این طرح با اهدای لوح تقدیر و هدایا قدردانی شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =