شاهزاده و ملکه‌ کتابخوان گلپایگان توسط کانون پرورش فکری معرفی شدند

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلپایگان گفت: با اجرای طرح تشویقی کتابخوانی در کانون پرورش فکری گلپایگان اعضاء برگزیده این طرح به عنوان‌های شاهزاده‌ و ملکه‌ کتاب معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان، نرگس نامداری با بیان اینکه کانون پرورش فکری در راستای تشویق و ترغیب کودکان و نوجوانان به فرهنگ مطالعه و کتابخوانی با همکاری مدارس شهر گلپایگان طرح های تشویقی زیادی را برگزار کرد که به نفرات برتر این طرح ها با عنوان شاهزاده‌ و ملکه‌ کتاب جوایزی اهداء شد اظهار داشت: اجرای این طرح ها به علت پررنگ شدن فضای مجازی و کم رنگ شدن نقش کتاب و کتاب‌خوانی در بین کودکان و نوجوانان بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در شش ماه دوم سال تحصیلی ارتباط بچه‌ها با کانون و کتاب کم‌رنگ‌تر شده‌بود ادامه داد: پس از پرس‌وجو مطلع شدیم دلیل حضور نداشتن بچه‌ها در کانون مشکلات آنان برای رفت‌وآمد به مرکز است که ایده ای خلاقانه نامه‌ای صمیمی برای بچه‌ها از طرف کانون ارسال و از دلتنگی کتاب برایشان نوشتیم و سپس نامه را همراه دو کتاب برای هر عضو ارسال کردیم و از بچه‌ها خواسته شد تا به دلیل سختی مسیر، کتاب ها را پس از مطالعه به مدرسه‌ خود تحویل بدهند و همین کار باعث شد تا بچه‌ها مرتب کتاب بخوانند و روزهای پنج‌شنبه دوباره شاهد حضور پررنگ بچه‌ها در کانون پرورش فکری باشیم.

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلپایگان در ادامه با بیان اینکه همواره سعی شده تا در کانون برنامه‌های جذابی در جهت تشویق اعضاء به مطالعه به صورت مستمر برگزار شود ادامه داد: در همین راستا با ورود هر کتاب جدید به مرکز، جشن تولد آن کتاب برگزار می‌شود و در این جشن با یک دورهمی ساده سعی شده تا کتاب جدید را به اعضاء معرفی کنیم که اجرای این برنامه‌ ها باعث شده تا از مراسمی که همه روزه‌ جهت روخوانی کتاب در کانون پرورش فکری گلپایگان برگزار می شود با استقبال اعضاء و خانواده‌های آنان همراه شود.

نرگس نامداری در ادامه با بیان اینکه در راستای تشویق بیشتر اعضاء کانون به امر کتابخوانی از کتابخوانان برتر کانون با اهداء جوایز و عنوان‌های شاهزاده‌ و ملکه‌ کتاب تجلیل و همچنین این اعضاء برگزیده در مدارس نیز معرفی شدند خاطر نشان شد: کانون پرورش فکری گلپایگان سعی دارد تا با هدف افزایش کیفیت در امر کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه، جلسات نقد کتاب با همکاری اداره ارشاد و کتابخانه‌های عمومی را برگزار کند.

وی در ادامه اختصاص یک ستون از روزنامه‌ صدای گلپایگان را به اعضاء نوجوان برای نوشتن نقد و معرفی کتاب و ایجاد گروهی مجازی برای انتشار این مطالب را به بهبود کیفیت مطالعه در نوجوانان دانست و خاطر نشان شد: در کانون پرورش فکری گلپایگان سعی شده تا علاوه بر تلاش برای درگیر کردن کودکان و نوجوانان والدین آنان را نیز با کتاب‌ها همراه کنیم که در همین راستا همزمان با هفته‌ کتاب برای والدین جلسه‌ نقد و بررسی کتاب «قلب زیبای بابور» برگزار شد و ضمن نقد کتاب، شخصیت جمشید خانیان، نویسنده‌ کتاب نیز معرفی شد.

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلپایگان در ادامه ارتباط و تعامل کانون پرورش فکری با مدارس را در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی بسیار موثر و تاثیرگذار دانست و گفت: این مرکز برای جذب بیشتر دانش‌آموزان در فعالیت‌های کانون، به خصوص نوجوانان با توجه به برنامه‌های مدارس فعالیت‌هایی را تعریف می‌کند که این برنامه ها در قالب آموزش تکنیک‌های جدید هنری به نوجوانان اجرا می شود که این برنامه نیز توسط دانش‌آموزان مورد استقبال گرفته است.

نرگس نامداری در ادامه به دیگر برنامه های شاخص این کانون اشاره کرد و ادامه داد: این مرکز در روز اول مدرسه و جشن شکوفه‌ها در ۴ مدرسه برنامه اجرا کرده است همچنین در هفته‌ ملی کودک نیز ۱۰ روز جشن به صورت ویژه همراه با برپایی نمایشگاه و اجرای نمایش عروسکی با حضور دانش آموزان در مرکز برگزار شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این مرکز در همه‌ مناسبت‌های ملی و مذهبی برنامه برگزار می‌کند گفت: در یکی از برنامه‌ها بازی‌های محلی را با اشعار عامیانه ترکیب کردیم و نتیجه‌ آن نمایش صحنه‌ای شد که اعضاء کانون آن را اجرا کردند.

مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلپایگان ادامه داد: همچنین شاهنامه‌خوانی نیز یکی دیگر از برنامه‌های کانون پرورش فکری است.

نرگس نامداری در ادامه با بیان اینکه همواره معرفی برای شهر گلپایگان نیز یکی از برنامه هایی بوده که به صورت ویژه در کانون اجرا شده گفت: در همین راستا به اعضاء کانون گیاهان دارویی شهر معرفی شدند و پس از شناخت آنها اعضاء مرکز با آنان کاردستی‌های خلاق ساختند.
انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =