۱۱ گروه نمایش عروسکی در سالن همایش‌های مجتمع کانون قم روی صحنه می‌روند

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم از اجرای ۱۱ گروه نمایش عروسکی از ۹ مرکز فرهنگی‌هنری در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه ۲۷ و ۲۸ آذر ۱۳۹۸ خبر داد.

به گزارش روابط‌ عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم، حسن ندافی با اعلام خبر برگزاری هجدهمین جشنواره‌ هنرهای نمایشی در تاریخ ۲۷ و ۲۸ آذر ۱۳۹۸ گفت: در این دوره از جشنواره ۱۱ گروه نمایشی با اعلام مسئولان مراکز قم، پا به عرصه رقابت گذاشتند که در دو روز در سالن‌های همایش و پلاتوی مجتمع فرهنگی‌هنری کانون استان به اجرای نمایش می‌پردازند.

وی با توجه به شیوه‌نامه‌ی ارسالی از سوی معاونت فرهنگی کانون گفت: از همان‌زمان که این رویداد هنری با شعار «نمایش، تمرین زندگی، ساختن آینده» به استان‌ها ارسال شد، سعی کردیم نمایش‌های مراکز به این شعار در نگارش، بازنویسی یا انتخاب نمایش‌نامه‌ها دقت کنند.

بر این اساس نمایش‌های «نوناک» به کارگردانی پریسا بهمنی، «زبان لوله‌ای» به کارگردانی فهیمه مرزبان، «خورشید خانم کجایی؟» به کارگردانی سعیده اسکندری، «آبی‌تر از دریا» به کارگردانی الهام خلیلی، «خروس زری» به کارگردانی اکرم مهدی‌زاده، «شپل» به کارگردانی نگار فراهانی، «یک روز دریایی» به کارگردانی مهین گیمدی، «کش‌پری» به کارگردانی ایمانه خلیلی، «قول میدم بزرگ نشم» به کارگردانی فائزه مرزبان، «کابوس خنده» به کارگردانی خدیجه سلیمی و «جلسه‌ای در جاکفشی» به کارگردانی مریم کریمی از مراکز فرهنگی‌هنری کانون استان به اجرا در خواهد آمد.

گفتنی‌است چندی‌ پیش با حکم مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان قم، حسین فدایی‌حسین، علی بیطرفان و علی فرحناک به عنوان هیئت داوران جشنواره استانی هنرهای نمایشی انتخاب شد.

لازم به ذکر است که مراسم اختتامیه‌ و تجلیل از برگزیده‌های هجدهمین جشنواره استانی هنرهای نمایشی در قم، روز جمعه از ساعت ۱۴ تا ۱۶ با حضور چهره‌های هنری و کمدی محبوب رسانه ملی در محل مجتمع کانون قم برگزار خواهد شد.

هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی کانون در دو سطح استانی و کشوری برگزار می‌شود و پس از برگزاری مرحله استانی از هر استان سه نمایش به مرحله کشوری راه پیدا می‌کند.​​​​​​

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =