نمایش کلوچه دارچینی تحسین برانگیز و اثرگذار برای کشف خلاقیت کودکان

نمایش کلوچه دارچینی به کارگردانی مریم کاظمی در هفته گذشته میزبان پوران درخشنده نویسنده و کارگردان صاحب نام سینمای کشور شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، پوران درخشنده که نگاه ویژه‌ای به کودک و نوجوان، آسیب‌های اجتماعی و ارتباطی این گروه سنی در آثار سینمایی‌اش همچون «رابطه»، «پرنده کوچک خوشبختی»، «زمان از دست رفته» و «عبور از غبار»، «عشق بدون مرز» و «هیس دخترها فریاد نمی زنند» و... دارد و در آموزشگاه بازیگری با عنوان خورمهر با این گروه سنی از نزدیک آشناست پایان هفته، میهمان نمایش کلوچه دارچینی بود.

این هنرمند در یادداشت کوتاهی که در صفحه شخصی‌اش نوشت دیدن نمایش کلوچه دارچینی را پیشنهاد داده و آورده است: «امشب به دعوت دوست عزیزم خانم مریم کاظمی به تماشای تئاتری برای کودکان و نوجوانان نشستم بنام کلوچه دارچینی، که هنرجویان کودک و نوجوان آموزشگاه سینمایی خورمهر هم در آن نقش داشتند. برای اولین بار کاری دیدم تحسین برانگیز و اثرگذار که در جهت کشف خلاقیت کودکان بود. ارتباط هم‌زمان با مخاطبان و شرکت بدون واسطه آن‌ها در جهت پیشبرد نمایش، فوق‌العاده بود و بازی بازیگران از شناخت درست روان‌شناختی کودک و نوجوان شکل می‌گرفت. تبریک می‌گویم به همه عوامل. بچه‌های ما نیازمند چنین هنری هستند. در جهت آگاهی و شناخت خودشون دیدن این تئاتر رو توصیه می‌کنم.»

کلوچه دارچینی که دو هفته از اجرای خود را در میان استقبال بی‌نظیر مخاطبان و خانواده‌ها پشت سر گذاشته کاری از گروه تئاتر مستقل است که با تهیه کنندگی مشترک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و این گروه تئاتری آماده اجرا شده و هر روز غیر از شنبه‌ها ساعت ۱۹ در سینما تئاتر کانون روی صحنه است.

در این نمایش بازیگرانی همچون سیدجواد زیتونی، مریم کاظمی، هومن رهنمون، پریسا فلاح‌زاده، حسام کلانتری، مهراد زمانی، نازنین صفا، عرفان میدانلو، هایده حسین‌زاده، فاطمه خدابنده‌لو، سمیه بیگی، شادی کارآیین، زهرا روشن‌ضمیر، نرگس صفامنش، فربد تجویدی و مهدی رمضان‌زاده ایفای نقش می‌کنند.

تعدادی از هنرجویان بازیگری آموزشگاه تئاتر مستقل (پنجمک) نیز در نقش پرده‌ها که جانبخشی شده‌اند و یلدا فرهبد در نقش میان پرده در این نمایش حضور دارند.

آهنگ‌سازی این نمایش را فرید نوایی انجام داده و طراحی‌صحنه را رضا مهدی‌زاده، طراحی‌لباس را زهرا بداغ‌آبادی، طراحی ‌و ساخت ‌عروسک را سهیلا باجلان و طراحی‌گریم را افسانه قلی‌زاده برعهده دارند.

امیرعابدی عکاس، جواد اعرابی مدیر اجرا، پریسا فلاح‌زاده طراح‌ پوستر و بروشور، زهرا شایان‌فر روابط‌عمومی، سهیلا آقایاری رزروشن، مهراد زمانی دستیار کارگردان، شقایق اصلانی و ریحانه کوثری مدیران‌صحنه، ریحانه دینی دستیار طراح‌ لباس، سعید معروف‌پور دستیار طراح‌صحنه و همچنین خانم و آقای حدادی از شرکت من‌تاب، از جمله همکاران گروه‌تئاتر مستقل در اجرای کلوچه دارچینی هستند.

کارآموزان مدیریت‌صحنه مدیسا قاضی، مهرنوش شصتی، ساغر احمدی، اکرم هادیان، عاطفه خانی، کیانا کریمی، احمدرضا آقایی، سینا خدابخشی و مونا شریفی با این اجرا همراهند.

علاقه‌مندان می‌توانند از طریق سایت تیوال نسبت به خرید بلیت‌های این نمایش اقدام کنند. شماره تلفن‌های گروه تئاتر مستقل ۰۹۱۹۰۷۷۶۰۹۸ و ۰۸۳۵۷۴۰۸۵۹۷-  تلفن ذخیره اجرا ۰۹۱۹۴۳۴۶۳۵۶ دیگر راه‌های ارتباطی مخاطبان و خانواده‌ها با گروه تئاتر مستقل هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =