حضور کانون در نمایشگاه مجازی کتاب کودک بولونیا

کتاب‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نمایشگاه مجازی کتاب کودک بولونیا ۲۰۲۰ ارایه می‌شود.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در سراسر جهان بیشتر نمایشگاه‌ها و رویدادهای فرهنگی لغو و یا برگزاری آن‌ها به زمان دیگری موکول شده‌ است.
بر همین اساس مسوولان برگزاری نمایشگاه باسابقه کتاب کودک بلونیا نیز پس از برگزاری ۵۶ دوره حضوری این رویداد فرهنگی، برای جلوگیری از قطع زنجیره‌ی شیوع بیماری همه‌گیر جهانی و با همکاری ناشران بین‌المللی حوزه کتاب کودک تصمیم گرفتند این نمایشگاه را از ۱۵ تا ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۴ تا ۷ می ۲۰۲۰) به صورت آنلاین برگزار کنند.
بر اساس این گزارش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان یکی از ناشران مستقل ایرانی که در بیشتر دوره‌های این نمایشگاه حضور داشته است، ۱۶ عنوان از کتاب‌های منتخب خود را از میان تازه‌های نشر و آثار موفق در سال‌های گذشته بر روی سایت نمایشگاه بارگذاری کرده است که به همراه کاتالوگ انگلیسی خود مشتمل بر ۴۱۲ عنوان از کتاب‌های منتخب به علاقه‌مندان ارایه خواهد شد.
این نمایشگاه به همت شرکت Pubmatch برپا می‌شود و ناشرانی که در نمایشگاه کتاب بولونیا ۲۰۲۰ ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند در این نمایشگاه مجازی  شرکت و آثار خود را معرفی کنند.
هم‌چنین از تمامی فعالان حوزه‌های نشر و آژانس‌های ادبی که در نمایشگاه‌ سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به عنوان بازدیدکننده ثبت‌نام کرده بودند دعوت شده تا به صورت رایگان در نمایشگاه آنلاین کتاب کودک بولونیا شرکت کنند.
در همین حال هر یک از گروه‌های مجاز پس از دریافت کد شناسایی و رمز عبور از نمایشگاه، اجازه بارگذاری پی‌دی‌اف کتاب‌های خود را در پلتفرم نمایشگاه پیدا خواهند کرد.
یادآوری می‌شود تنها ۲۵درصد از پی‌دی‌اف کتاب‌ها برای افراد متقاضی نمایش داده خواهد شد و امکان مشاهده همه آثار برای بازدیدکنندگان نمایشگاه وجود نخواهد داشت.
در عین حال تنها غرفه‌دارانی که کتاب‌های خود را بارگذاری کرده باشند در فهرست ناشران شرکت‌کننده در نمایشگاه قرار خواهند گرفت.
هم‌چنین از دیگر امکانات این نمایشگاه، برگزاری نشست‌های مجازی میان ناشران بر اساس برنامه‌ی زمان‌بندی شده برای معرفی آثارشان است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =