کد خبر: 297082
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
روایت عدل علی در کتاب «سوار بر باد» خواندنی شد

«سوار بر باد» اثر محمد رودگر داستان یکی از جنگ‌های حضرت علی(ع) است که از زبان یک اسب برای نوجوانان نقل می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، اسب عمروبن عبدود راوی کتاب «سوار بر باد» است. او داستانش را از زمانی نقل می‌کند که از مکه تا یثرب در سفر است و کمی پیش‌تر درباره‌ی جوانی شنیده است که تنها برای خدای کعبه شمشیر می‌زند. اسب جوان در ادامه‌ی سفرش دچار چالش‌هایی در تشخیص سره از ناسره می‌شود. او تا همین ‌لحظه همراه همیشگی بزرگترین جنگاور عرب یعنی صاحبش بوده است، اما ممکن است به زودی سرنوشتش تغییر کند.
بر اساس این گزارش، «سوار بر باد» که با تصویرگری هاجر سلیمی‌نمین همراه شده است روایتی متفاوت از جنگ خندق است. مخاطبان نوجوان، این بار داستان را از سوی متفاوتی به تماشا می‌نشینند و داستان را از زبان دشمنان علی(ع) می‌شنوند. اما در میانه‌ی همین داستان است که اسب جوان تصمیم می‌گیرد میان حق و باطل یکی را انتخاب کند، ‌اما نمی‌داند این انتخاب عواقبی را در پی دارد.


در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «عمرو عوض شده بود. مدتی بود که تغییر کرده بود. هیچوقت این قدر بلند با من حرف نمی‌زد جوری که همه بفهمند که با اسبش حرف می‌زند. هم با من خیلی حرف می‌زد، هم بی توجه شده بود. هیچ وقت این قدر مضطرب نبود. دیگر آن سوار همیشگی نبود، آن عمرو همیشگی نبود.»
«سوار بر باد» که مناسب نوجوانان بالای ۱۱ سال است، در عین حال به چاپ دوم رسیده است و شمارگان آن ۵هزار نسخه شد.
یادآوری می‌شود این کتاب ۳۲ صفحه‌ای که اواخر سال ۹۸ رونمایی شد، اکنون به قیمت ۷‌هزار تومان در فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مجموعه شهر کتاب در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =