کد خبر: 306451
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
مردم کوزوو به تماشای انیمیشن «خرچنگ» می‌نشینند

پویانمایی «خرچنگ» ساخته‌شده در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جشنواره‌ی انیمیشن «آنی بار» کشور کوزوو به نمایش درمی‌آید.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این فیلم کوتاه در روز ۴ مرداد ۱۴۰۰ (۲۶ ژولای ۲۰۲۱) در ساعت ۸:۳۰ در «سینما لیک» در یک مجموعه‌ی ۵۵ دقیقه‌ای به همراه ۵ فیلم از کشورهای سوئیس، رومانی، تایوان و فرانسه به نمایش درخواهند آمد.
«خرچنگ» به‌ کارگردانی شیوا صادق‌اسدی در امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ساخته شده و به تازگی جایزه‌ی طلایی بهترین فیلم از نگاه مخاطبان و دیپلم افتخار داوران کودک سی‌وسومین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم‌های کوتاه درسدن آلمان را نیز از آن خود کرده است.
برگزارکنندگان بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی در کشور کوزوو اعلام کرده‌اند که امسال با وجود انتشار ویروس کرونا برای بهره‌مندی بیشتر مخاطبان انیمیشن، ۵ اجرای بین‌المللی توسط انیماتوران صاحب‌نام دنیا پیرامون موضوعات تخصصی انیمیشن برگزار می‌شود.
نحوه برگزاری این رویداد امسال به صورت ترکیبی، حضوری و آنلاین است.
بر همین اساس از میان ۱۴۰۰ فیلم ارسال شده به این جشنواره، ۳۰۰ فیلم برای ارائه در ۹ بخش انتخاب شدند و شش بخش رقابتی شامل بخش‌های بین‌الملل، دانشجویی، فیلم‌های منطقه بالکان، موزیک ویدئو، فیلم بلند و فیلم‌هایی با موضوع حقوق بشر و سه بخش غیر رقابتی شامل چشم‌انداز،  فیلم‌های کودکان و نوجوانان و فیلم‌های تجربی می‌شود.
همچنین قرار است علاوه بر برندگان هر ۶ بخش رقابتی به فیلم منتخب از نگاه تماشاگران نیز جایزه‌ای اهدا شود.
برهمین اساس، دوازدهمین جشنواره‌ی انیمیشن «آنی بار» از ۱ تا ۸ مرداد ۱۴۰۰ (۲۳ تا ۳۱ ژولای ۲۰۲۱) در شهر «پ یا» در کشور کوزوو برگزار می‌شود.
«خرچنگ» فیلم موفق کانون با حضور در بخش مسابقه‌ی بین‌الملل این جشنواره، بیست‌ودومین حضور بین‌المللی خود را رقم زد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =