راهیابی «خرچنگ» به بخش بین‌الملل جشنواره فیلم‌های کوتاه شنیت

پویانمایی موفق «خرچنگ» ساخته‌ شیوا صادق‌اسدی به بخش بین‌الملل نوزدهمین جشنواره جهانی فیلم‌های کوتاه شنیت (Shnit) به مرکزیت کشور سوییس راه یافت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، جشنواره جهانی فیلم‌های کوتاه shnit جشنواره‌ای ۱۲ روزه است که هر ساله به صورت یک جشنواره فیلم فراملی و به طور همزمان در هشت شهرِ پنج قاره در سراسر جهان برگزار می‌شود.
این جشنواره در شهرهای برن پایتخت سوئیس، بوئنوس‌آیرس پایتخت آرژانتین، قاهره پایتخت مصر، کیپ‌تاون پایتخت آفریقای جنوبی، هنگ‌کنگ، مسکو پایتخت روسیه، سن‌خوزه پایتخت کاستاریکا، برگزار و مراسم اختتامیه این جشنواره در نیویورک ایالات متحده آمریکا برپا می‌شود.
انیمیشن ۱۱ دقیقه‌ای «خرچنگ» از تولیدات سال ۱۳۹۸ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که داستان پسربچه‌ای خجالتی و منزوی را که به عضویت در گروه تئاتر مدرسه علاقه دارد، روایت می‌کند، هر چند تنها نقشی که به او پیشنهاد می‌شود نقش یک خرچنگ است.
بر همین اساس جشنواره شنیت توانسته است با نمایش بیش از ۲۰۰ فیلم کوتاه در همه گونه‌ها بیش از ۳۵هزار فیلمساز و دوستدار فیلم را گردهم آورد.
نوزدهمین جشنواره جهانی فیلم‌های کوتاه شنیت (Shnit) بین روزهای ۲۹ مهر تا ۹ آبان ۱۴۰۰ برابر با ۲۱ تا ۳۱ اکتبر ۲۰۲۱ در حال برگزاری است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =