کد خبر: 314716
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۷
موزه‌های کانون در میان موزه‌های برتر سال ۱۴۰۱

«موزه ملی هنر و ادبیات کودک و نوجوان» کانون پرورش فکری کوکان و نوجوانان و «موزه کودک» کانون ارومیه در فهرست موزه‌های برتر سال ۱۴۰۱ قرار گرفتند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، موزه‌های برگزیده در پانزدهمین دوره آیین برتر ۱۴۰۱ توسط ایکوم ایران (کمیته ملی موزه‌های ایران) طی مراسمی در موزه هنرهای معاصر معرفی شدند.

بر همین اساس «موزه ملی هنر و ادبیات کودک و نوجوان» کانون در شاخص گردآوری، با اخذ رتبه سوم مورد قدردانی هیأت داوران قرار گرفت.

موزه ملی هنر و ادبیات کودک مکانی برای نمایشِ دستاوردهای کانون در زمینه‌ انتشار کتاب، تولید تئاتر، فیلم، انیمیشن، سرگرمی‌های سازنده و پژوهش‌های حوزه‌ی کودک و نوجوان است.

از دیگر بخش‌های این موزه می‌توان به معرفی نمایشگاه‌های مختلف تاریخی، ایران‌شناسی و اقوام گوناگون ایران اشاره کرد.

هم‌چنین ویترین افتخارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جشنواره‌ها و مسابقه‌های فرهنگی، هنریِ، ملی و بین‌المللی در این موزه قرار دارد.

موزه‌ ملی هنر و ادبیات کودک ‌۱۲ آبان ۱۳۹۸ از سوی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری کشور، به ثبت ملی رسید.

بر اساس این خبر «موزه کودک» کانون پرورش فکری ارومیه نیز علاوه بر انتخاب به‌عنوان موزه برگزیده در شاخص‌های کودک و نوجوان، در شاخص‌های گردآوری رتبه سوم را کسب کرد.

یادآوری می‌شود موزه ملی هنر و ادبیات کودک و نوجوان در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون در خیابان حجاب و موزه کودک ارومیه در محوطه اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان‌غربی، داخل پارک ملت قرار دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =