ویژه‌برنامه تماشاخانه سیار کانون خراسان رضوی در مسیر پیاده‌روی اربعین

تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خراسان رضوی در ششمین همایش بین‌المللی تئاتر مردمی پیاده‌روی اربعین، به اجرای ویژه‌برنامه‌های فرهنگی در مسیر نجف اشرف تا کربلای معلی می‌پردازد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مدیرکل کانون استان خراسان رضوی گفت: ویژه‌برنامه «من الغریب الی الحبیب» با استفاده از ظرفیت تماشاخانه سیار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی و با هماهنگی استانداری خراسان رضوی و همکاری موسسه فرهنگی آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی، حوزه هنری انقلاب اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از روز ۱۸ تا ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ در مسیر پیاده‌روی اربعین به اجرای ویژه‌برنامه‌های فرهنگی و هنری متناسب با روزهای عزاداری سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش می‌پردازد.

ابراهیم زره‌ساز در ادامه افزود: این ویژه‌برنامه‌ها در قالب قصه‌گویی، تعزیه‌خوانی، شبیه‌خوانی، نقالی، شعرخوانی، اجرای سرودهای آیینی و اجرای نمایش «محاکمه حرمله» در موکب‌های ۱۶۱، ۴۵۵ و ۱۰۶۲ همزمان با روزهای عزاداری در مسیر پیاده‌روی اربعین اجرا می‌شود.

وی در پایان یادآور شد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خراسان رضوی با مشارکت و هم‌اندیشی سایر سازمان‌های فرهنگی و بهره‌گیری از ظرفیت مربیان و هنرمندان حوزه کودک و نوجوان و اعضای فعال مراکز و بهره‌گیری از فعالیت‌های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی برای تبیین فرهنگ عاشورا و قیام امام حسین علیه‌السلام برای مخاطب کودک و نوجوان همزمان با ایام سوگواری اربعین حسینی در مسیر پیاده‌روی نجف اشرف تا کربلای معلا، به اجرای برنامه می‌پردازد.

قرار است چهار تماشاخانه سیار کانون نیز همزمان با راه‌پیمایی اربعین حسینی در مرز مهران، خسروی، مسجد جمکران و میدان شهدای تهران به اجرای ویژه‌برنامه‌های فرهنگی بپردازند.

ویژه‌برنامه تماشاخانه سیار کانون خراسان رضوی در مسیر پیاده‌روی اربعین

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =