کد خبر: 328144
تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۸
عهد کودکان با امام خوبان

گردهمایی کودکان عاشورایی با شعار «میهمانان کوچک امام حسین (ع)» به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، حال و هوای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در گردهمایی کودکان عاشورایی عصر روز یک‌شنبه اول مرداد ۱۴۰۲ مصادف با پنجمین روز از محرم کاملا متفاوت بود. کانون یکسره سیاه‌پوش شد و کودکان و نوجوانان ۶ تا ۱۲ سال به همراه خانواده‌هایشان در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری به دور هم جمع شدند تا بار دیگر با امام خوبان عهد ببندند.

عهد کودکان با امام خوبان

پیش از شروع مراسم دختران و پسران در کنار هم نقاشی گروهی کشیدند و آنچه که در ذهن خود از واقعه عاشورا داشتند و از پدران و مادرانشان شنیده بودند را به تصویر کشیدند.

عهد کودکان با امام خوبان

بازار نقاشی گرم و پرشورتر از همیشه برپا بود، سیدعلی رضوی با قرائت آیاتی چند از کلام‌الله مجید مراسم را به شکل رسمی آغاز کرد و پس از آن محمد علیپورمطلق به قصه‌گویی برای کودکان و نوجوانان حاضر پرداخت. او قصه حضرت قاسم را به زبان امروز برای کودکان و نوجوانان روایت کرد.

عهد کودکان با امام خوبان

در ادامه این مراسم ضحا رضوی عهدنامه کودکان و نوجوانان را خواند. در متن این عهدنامه آمده است: «امام حسین دوست داشتنی ما کودکان عاشورایی در محرم 1402 شمسی قول می‌دهیم در راه شما قدم برداریم و در همه زندگی‌مان رفتار و گفتار شما یادمان بماند.

عهد کودکان با امام خوبان

قول می‌دهیم؛ کسی را اذیت نکنیم و در برابر کسانی که دیگران را اذیت می‌کنند ساکت نباشیم. ما کودکان عاشورایی، قول می‌دهیم دوستی همیشگی و یاری باوفا برای رهبر و امام زمانمان باشیم. ما کودکان عاشورایی، قول می‌دهیم برای آموختن بیشتر، تمرین برای مهربانی و تلاش برای ساختن دنیایی قشنگ‌تر کنیم.»

عهد کودکان با امام خوبان

در ادامه این مراسم که به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران و هیات بچه‌های بهشت برگزار شد، حجت‌الاسلام علی‌اصغر گرجی به سخنرانی پرداخت، سپس با حضور مداح اهل بیت(ع) رضا هلالی کودکان و نوجوانان حاضر به همراه خانواده‌هایشان به عزاداری سید و سالار شهیدان پرداختند.

اما چند قدم آن سوتر در سالن غدیر مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون، مصطفی فتحی پرده‌خوانی دو طفلان مسلم را بر عهده گرفت تا بچه‌ها همراه با تصاویری که روی پرده نقش بسته است با واقعه عاشورا بیشتر آشنا شوند.

عهد کودکان با امام خوبان

پس از آن نیز محمدمصطفی فتحی، ناصر عبدی‌مقدم، هاتف دنیوی و حلما عبدی‌مقدم به اجرای تعزیه حضرت علی‌اکبر پرداختند. قصه‌گویی، چاووشی‌خوانی، تعزیه، منقبت‌خوانی، پرده‌خوانی، خاطره‌گویی، سرودخوانی، معرفی کتاب، شخصیت و سرزمین، نقاشی گروهی و شعرخوانی از جمله برنامه‌های کانون استان تهران در این گردهمایی بود.

عهد کودکان با امام خوبان

تعزیه حضرت علی‌اکبر و پرده‌خوانی دو طفلان مسلم تا سه‌شنبه 3 مرداد هر شب از ساعت 18:30 تا 20 در سالن غدیر اجرا می‌شود.

از ابتدای محرم تا اربعین حسینی بیش از هزار مرکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری ویژه‌برنامه‌های مختلف فرهنگی، هنری، ادبی و مذهبی ویژه کودکان و نوجوانان برگزار خواهند کرد.

گردهمایی کودکان عاشورایی برگزار شد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =