جشنواره ادبی «آواز ققنوس» تمدید شد

مهلت ارسال آثار به سومین جشنواره ادبی «آواز ققنوس» با موضوع «بازآفرینی افسانه‌های بومی ایران» تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ تمدید شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، با توجه به اهمیت افسانه‌های بومی وطن عزیزمان ایران، نیاز شرکت‌کنندگان به پژوهش و تحقیق در مورد افسانه‌های ملی و نیز تقاضای مخاطبان برای تمدید فراخوان، مهلت ارسال آثار به این رویداد ادبی تا ۳۱ شهریور تمدید شد.

بر اساس این خبر، پیش‌تر مهلت ارسال آثار به سومین جشنواره ادبی «آواز ققنوس» ۲۰ شهریور ۱۴۰۲ اعلام شده بود.

جشنواره ادبی «آواز ققنوس» با پی‌گیری اهدافی چون پرورش توان نوشتاری نویسندگان برای تولید آثاری ارزشمند و خلاقانه برای کودکان و نوجوانان، برگزاری مسابقه‌ای ویژه همکاران اهل قلم کانون در راستای ایجاد شور و نشاط کاری، آشنایی و مطالعه عمیق‌تر متون نظم و نثر ادبیات کهن ایران از سوی شرکت‌کنندگان، آشنایی بیشتر شرکت‌کنندگان با شیوه‌های صحیح بازآفرینی متون‌کهن در دو بخش آزاد و همکاران اهل قلم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

در این جشنواره، مخاطبان در دو قالب داستان کوتاه (حداکثر ۳هزار کلمه) و شعر (نیمایی، کلاسیک و آزاد) به خلق اثر می‌پردازند و شرکت‌کنندگان می‌توانند فایل آثار خود را به پست الکترونیکی Mehrvareh.adabi@kpf.ir  ارسال کنند.

نتایج جشنواره ادبی «آواز ققنوس» روز ۸ مهر ۱۴۰۲ همزمان با روز بزرگداشت مولوی اعلام می‌شود. حائزان رتبه در دو بخش شعر و داستانِ بخش آزاد و نیز شعر و داستانِ بخش همکاران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستند.

دبیرخانه مهرواره «آواز ققنوس» در تهران، خیابان فاطمی، خیابان حجاب، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مدیریت آفرینش‌های ادبی و هنری مستقر است. علاقه‌مندان در صورت نیاز به آگاهی بیشتر می‌توانند با شماره‌  ۸۸۹۷۱۲۸۸ (داخلی ۱۲۲) تماس بگیرند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =