«راز آبگیر» و «اسب سفید و دره‌ی سبز» سرور پوریا بازنشر شد

«راز آبگیر» و «اسب سفید و دره‌ی سبز» به نویسندگی سرور پوریا از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، کتاب «راز آبگیر» با تصویرگری بهزاد غریب‌پور سال ۱۳۶۶ برای اولین بار منتشر شد و اکنون شمارگان آن در چاپ سیزدهم به ۱۹۴هزار و ۵۰۰ نسخه رسیده است.

داستان کتاب «راز آبگیر» در مورد فیل کوچولویی است که وسط جنگل با بچه زرافه گرگم به هوا بازی می‌کرد. فیل کوچولو که از بازی زیاد خسته و تشنه شده بود رفت کنار آبگیر که آب بخورد. ناگهان فریاد جوجه‌تیغی بلند شد که: فیل کوچولو، خرطومت را تکان نده! مثل اینکه یک تکه از خرطومت کنده شده. فیل کوچولو ترسید و صدای ناله‌اش بلند شد و حیوانات جنگل آنجا جمع شدند...

بر اساس این خبر، کتاب «اسب سفید و دره‌ی سبز» نیز که با تصویرگری بهزاد حاتم آراسته شده است، سال ۱۳۶۸ منتشر شد و اکنون شمارگان آن در چاپ هشتم به ۱۵۵هزار و ۵۰۰ نسخه رسیده است.

کتاب «اسب سفید و دره‌ی سبز» داستانِ اسب سفید کوچولویی را روایت می‌کند که یک روز صبح به بالای کوه رفت تا با خورشید بازی کند. ناگهان صدای خنده‌ای شنید و خرگوش را دید که او هم با خورشید مشغول بازی است. آن دو قرار گذاشتند با یکدیگر مسابقه دهند. زمانی که خیلی خسته و تشنه شدند، در کنار آبگیری ایستادند و حسابی آب خوردند. از طرف دیگر، ‌بوی آن‌ها به مشام گرگ‌های بدجنس رسید و...

این کتاب‌ها هر دو در قطع خشتی مناسب گروه سنی بالای هفت سال (نوخوان) هستند.

کتاب «راز آبگیر» با قیمت ۴۵هزار تومان و «اسب سفید و دره‌ی سبز» با قیمت ۶۵هزار تومان در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب‌ها را از فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور و پایگاه فروش اینترنتی محصولات کانون به نشانی Digikanoon.ir تهیه کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =