کانون موفق به دریافت سه جایزه از چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر شد

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با فیلم‌های «ظاهر» و «باغ کیانوش» موفق به دریافت سه جایزه از چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مراسم پایانی چهل‌ودومین جشنواره فیلم فجر عصر روز یک‌شنبه ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی، حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری و جمعی از هنرمندان و مدیران فرهنگی و هنری در سالن اصلی مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

برهمین اساس فیلم «ظاهر» به کارگردانی حسین عامری در بخش «جلوه‌گاه شرق» بخش بین‌الملل موفق به دریافت سیمرغ بهترین فیلم‌نامه شد. نسیم باستانی فیلم‌نامه «ظاهر» را نوشته است.

بر اساس این خبر، محمدرضا کریمی‌صارمی معاون تولید کانون پرورش فکری این جایزه را به نمایندگی دریافت کرد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: ظاهر ۱۸ سال دارد و در شمال کشور سرباز است. او با اکبر و زیبا پیرمرد و پیرزنی که در کلبه‌ای نزدیک پادگان زندگی می‌کنند، آشنا می‌شود و در ادامه اتفاق‌هایی برایش رقم می‌خورد.

همچنین در بخش «نگاه نو» سیمرغ بلورین بهترین دستاورد هنری به رضا کشاورزحداد برای فیلم «باغ کیانوش» رسید.

جایزه آرمان نیز از سوی شهرداری تهران به فیلم «باغ کیانوش» اهدا شد.

این فیلم محصول مشترک باشگاه فیلم سوره و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اثری ماجراجویانه و با محوریت نوجوانان است.

«باغ کیانوش» روایتی از واقعه‌ای در دهه ۶۰ دارد که داستان آن اقتباسی از کتابی با همین نام از تولیدات کانون پرورش فکری است و شهرهای همدان، تهران و شهر قدس، مکان‌های اصلی فیلم‌برداری این فیلم بوده‌ است.

چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به دبیری مجتبی امینی ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =