کد خبر: 337299
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۰
«من طاهره صفارزاده هستم؛ کودک قرن» به چاپ چهارم رسید

«من طاهره صفارزاده هستم؛ کودک قرن» کتاب شایسته تقدیر چهل‌ویکمین جایزه کتاب سال از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ چهارم رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این کتاب از مجموعه «کودکی نامداران» (نامداران یک‌صد سال اخیر ایران) به نویسندگی پرویز امینی برای گروه سنی نونگاه (بالای ۱۲ سال) منتشر شده است.

مجموعه نامداران در قالب ۱۰ عنوان کتاب به شیوه اول شخص و از زبان شخصیت اصلی به کودکی چهره‌های نامدار ایرانی در حوزه‌های مختلف می‌پردازد و شامل داستان‌هایی است که با شخصیت‌پردازی مناسب و تصویرسازی جذاب، نوجوانان را به فضای زندگی این چهره‌ها در قرن گذشته نزدیک می‌کند.

مرتضی یزدانی تصویرگری کتاب «من طاهره صفارزاده هستم؛ کودک قرن» را برعهده داشته است. کتاب به بخش‌هایی از دوران کودکی طاهره صفارزاده شاعر، پژوهشگر و مترجم قرآن کریم می‌پردازد.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «اولین سروده‌ام مورد توجه همه معلمانم و مدیران فرهنگ شهر کرمان قرار گرفت. باستانی پاریزی از دبیران دبیرستان بهمنیار، از علاقه‌ام به اشعار جامی آگاه بود، بنابراین دیوان اشعار نورالدین عبدالرحمان جامی را برای جایزه و تقدیر برایم در نظر گرفته بود. آن روز از دیدن دیوان اشعار جامی ذوق عجیبی کردم و هنوز پس از سال‌ها آن کتاب را در کتابخانه‌ام نگه داشته‌ام.»

در پشت جلد مجموعه «کودکی نامداران» آمده است: «هر کودک ایرانی، از نامداران آینده ایران است. هر کودک ایرانی پرچم‌دار هویت ملی ایران است. هر کودک ایرانی اعتماد به نفس ملی ایران است و کودکی نامداران، آینده درخشان کودکان ایران است.»

کتاب «من طاهره صفارزاده هستم؛ کودک قرن» در ۲۴ صفحه، قطع وزیری و به قیمت ۴۰هزار تومان در دسترس مخاطبان قرار دارد.

مجموعه ۱۰ جلدی «کودکی نامداران» به تازگی به‌عنوان مجموعه شایسته تقدیر چهل‌ویکمین جایزه کتاب سال با موضوع علوم انسانی و هنر در گروه کودک شناخته شد.

علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را که شمارگان آن به ۱۰هزار نسخه رسیده است، از فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور و پایگاه فروش اینترنتی محصولات کانون به نشانی Digikanoon.ir تهیه کنند.

«من طاهره صفارزاده هستم؛ کودک قرن» به چاپ چهارم رسید

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =