کتابِ برگزیده نمایشگاه تصویرگری بولونیا ۲۰۲۴ به‌زودی منتشر می‌شود

کتاب «خورشیدی در صحرای ترکمن» با تصویرگری نجلا مهدوی‌اشرف که به تازگی برگزیده پنجاه‌وهشتمین نمایشگاه تصویرگری بولونیا ۲۰۲۴ شده است به زودی منتشر خواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در این نمایشگاه تصویرگری ۳۵۲۰ اثر شرکت کردند که کتاب «خورشیدی در صحرای ترکمن» در میان ۳۴۴ اثر راه یافته قرار داشت.

این کتاب به نویسندگی یوسف قوجق و با تصویرگری نجلا مهدوی‌اشرف برای گروه سنی نونهال (بالای ۹ سال) مناسب است.

در بخشی از کتاب «خورشیدی در صحرای ترکمن» آمده است: «آیلار آن شب، خواب عجیبی دید. در خواب با تعجب، به دیوار بلند اطراف خانه‌شان نگاه می‌کرد. دیواری که تا آن روز، هرگز ندیده بود. یکهو صدای بال پرستوها و جیک‌جیک جوجه‌هایشان را شنید. بالای سرش بودند و انگار با خشم، به طرفش می‌آمدند. بعد مرغ‌ها، خروس‌ها و جوجه‌هایشان را دید. غازها و اردک‌ها پشت سر آنها می‌آمدند.

دست‌های آیلار خالی بود. دانه‌ای نداشت تا به پرستوها و جوجه‌هایشان بدهد، ارزنی نداشت که برای مرغ‌ها، خروس‌ها و جوجه‌هایشان بریزد. پوست خربزه و هندوانه هم نداشت تا به غازها و اردک‌ها بدهد. یکهو نگاهش افتاد به دار قالی....»

کتاب «خورشیدی در صحرای ترکمن» در ۲۴ صفحه و با شمارگان ۲هزار نسخه از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر خواهد شد.

پس از انتشار، علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را از فروشگاه‌های کانون پرورش فکری در سراسر کشور و پایگاه فروش اینترنتی محصولات کانون به نشانی Digikanoon.ir تهیه کنند.

کتابِ برگزیده نمایشگاه تصویرگری بولونیا ۲۰۲۴ به‌زودی منتشر می‌شود

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =