ارسال بیش از ۱هزار و ۴۰۰ اثر به جشنواره ملی «نامه‌ای از طبیعت» در اراک

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی در نشست خبری مشترک با مدیرکل حفاظت محیط زیست استان از ارسال ۱هزار و ۴۰۹ اثر به دبیرخانه جشنواره ملی «نامه‌ای از طبیعت» خبر داد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، احسان منصوری هدف از برگزاری این جشنواره را توجه بیشتر به محیط زیست عنوان کرد و گفت: این رویداد می‌تواند تاکیدی بر پایداری توجه بیشتر به حفظ محیط زیست باشد به معنای دیگر تلاش کنیم کودکان و نوجوانان را به همیاران محیط زیست تبدیل کنیم.

وی آشنایی کودکان و نوجوانان با شیوه صحیح نامه‌نگاری به عنوان یکی از قالب‌های ادبی و فعال کردن ذوق ادبی بچه‌ها در حوزه حفاظت از محیط زیست و توجه به طبیعت را از دیگر اهداف این جشنواره دانست.

ارسال بیش از ۱هزار و ۴۰۰ اثر به جشنواره ملی «نامه‌ای از طبیعت» در اراک

منصوری هم‌چنین اظهار داشت: در این جشنواره کودکان و نوجوانان به نمایندگی از طبیعت، خود را در مقام یکی از عناصر طبیعی قرار داده و نامه‌ای را خطاب به انسان‌ها می‌نویسند و انتظارهای محیط زیست از انسان‌ها را بیان می‌کنند.

مدیرکل کانون استان مرکزی افزود: برگزاری این جشنواره در قالب کار مشترک با اداره‌کل محیط زیست استان از اواخر پاییز ۱۴۰۲ کلید خورد و در سطح استان و سطح ملی و مراکز هزارگانه کانون در سطح کشور، اطلاع‌رسانی شد.

وی با اشاره به این‌که جشنواره در دو بخش آزاد و اعضای کانون برگزار می‌شود، یادآور شد: بازه سنی شرکت کنندگان ۷ تا ۱۷ سال در چهار گروه سنی است و آثار دریافتی در این چهار گروه دسته‌بندی و داوری می‌شود.

منصوری خاطرنشان کرد: جشنواره «نامه‌ای از طبیعت» در سال گذشته به صورت استانی برگزار شد که با استقبال خوبی همراه بود و کلید برگزاری ملی آن از اواخر پاییز سال گذشته زده شد و تاکنون یک‌هزار و ۴۰۹ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.

وی آخرین مهلت ارسال آثار را ۳۱ فروردین اعلام کرد و گفت آیین پایانی آن در خرداد ۱۴۰۳ هم‌زمان با هفته محیط زیست در اراک برگزار می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی در پایان یادآور شد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به نشانی https://markazi.kpf.ir/ ارسال و در صورت نیاز به آگاهی بیشتر با شماره ۰۸۶۳۴۱۲۲۰۹۹، داخلی ۱۱۶، تماس بگیرند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی نیز در نشست خبری مشترک گفت: جشنواره ملی «نامه‌ای از طبیعت» برای ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست در حال برگزاری است که امید است با نتایج خوبی همراه باشد.

ارسال بیش از ۱هزار و ۴۰۰ اثر به جشنواره ملی «نامه‌ای از طبیعت» در اراک

یوسف یوسفی هم‌چنین اظهار داشت: در هفته محیط زیست ۲۰ عنوان برنامه با هدف تبیین فرهنگ تفکیک از مبدا با محوریت شعار هفته محیط زیست امسال «با مشارکت مردم ایران در برابر پلاستیک، نجات زمین» برگزار می‌شود.

نشست خبری مشترک مدیران‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و حفاظت محیط زیست استان مرکزی با اصحاب رسانه و مطبوعات با حضور رسانه ملی شبکه آفتاب روز ۲۸ فروردین۱۴۰۳ در سالن جلسه‌های اداره حفاظت محیط زیست اراک برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =