کد خبر: 341375
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۵
«اسب و سیب و بهار» احمدرضا احمدی بازنشر شد

داستان «اسب و سیب و بهار» به نویسندگی احمدرضا احمدی و تصویرگری راشین خیریه برای سومین ‌مرتبه بازنشر شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این اثر روایت مواجهه‌ یک اسب با سیب تنهایی است که در یک سیبستان زندگی می‌کند. این دو، دوستی‌ای را آغاز و به اجبار آن را ترک می‌کنند. این آشنایی و این جدایی و چالش‌های آن دستمایه نقل داستانی فلسفی شده است.

در بخشی از این داستان می‌خوانیم: «در سیبستان، اسب زیر درختی رسید که سیبی سرخ بر شاخه مانده بود. اسب، خیره به سیب بود. اسب با تنه به درخت سیب کوفت. سیب از شاخه‌ی درخت رها شد و به روی یال اسب افتاد. اسب دیگر تنها نبود. سیب دیگر تنها نبود.»

احمدی در آثار خود در کنار نگاه فلسفی، محیط زیست و توجه به آن را مد نظر قرار داده است. در این اثر نیز مخاطبان با ساختار طبیعت بومی ایران آشنا می‌شوند.

کتاب ۳۲ صفحه‌ای «اسب و سیب و بهار» با شمارگان ۲هزار و ۵۰۰ نسخه از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شده است. پیش‌تر نیز ۸هزار نسخه از این کتاب منتشر شده بود.

مخاطبان این کتاب نوجوانان ۱۲ سال به بالا (نونگاه) هستند. آن‌ها می‌توانند این اثر را به قیمت ۷۰هزار تومان از فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور و پایگاه فروش اینترنتی محصولات کانون به نشانیhttps://digikanoon.ir/  تهیه کنند.

«اسب و سیب و بهار» احمدرضا احمدی بازنشر شد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =