ایجاد ارتباط میان طراحان و تولیدکنندگان اسباب‌بازی هدف رویداد ایده‌آزاد

اولین نشست ایده‌پردازان منتخب دومین رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی به هم‌اندیشی در مورد چگونگی ایجاد زمینه همکاری طراحان و تولیدکنندگان اسباب‌بازی اختصاص داشت.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، محسن حموله مدیرکل سرگرمی‌های سازنده و بازی‌های رایانه‌ای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ابتدای این نشست گفت: رویداد ملی ایده‌آزاد گامی‌ برای توسعه، ترویج و پشتیبانی از طراحی خلاقانه اسباب‌بازی است.

وی ارایه ایده‌های خلاقانه و معرفی استعدادهای جوانان، فعالان، تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران داخلی را از دیگر اهداف برپایی این رویداد عنوان کرد.

حموله هم‌چنین با بیان این‌که نقش اسباب‌بازی در انتقال فرهنگ به اندازه‌ای است که می‌توان آن را به عنوان یک رسانه محسوب کرد یادآور شد: اسباب‌بازی یک جریان فرهنگی از طریق بازی است و توجه به طراحی اسباب‌بازی اهمیت زیادی دارد.

سرپرست دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی ادامه داد: این شورا در نظر دارد ایده‌های برگزیده این رویداد را ثبت  و برای تولید آن‌ها مجوز صادر کند.

آیدین مهدی‌زاده دبیر دومین رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی نیز در این نشست با بیان این‌که ۴۳ ایده‌ی برتر از میان ۱۲۳ ایده ثبت شده در سامانه انتخاب شده است گفت: ایده‌های رسیده را با دقت و حساسیت زیادی مطالعه کردیم و این تعداد با نظر کارشناسان انتخاب شد.

وی معرفی صاحبان ایده‌های منتخب به دست‌اندرکاران این صنعت را یکی از برنامه‌های این رویداد دانست و افزود: فعالان فن‌آوری نانو معتقدند که این فن‌آوری می‌تواند به صنعت اسباب‌بازی کمک کند بر همین اساس با هماهنگی‌های صورت گرفته ایده‌پردازان از ستاد فن‌آوری نانو نیز بازدید خواهند داشت.

مهدی‌زاده در ادامه از برپایی کارگاه‌هایی آموزشی در زمینه‌ی چگونگی طراحی اسباب‌بازی، ارتباط با صنعت‌گران این حوزه، معرفی سرمایه‌گذاران، مسایل مالی و تجاری‌سازی محصول، شناخت ارکان‌های پایه صنعت اسباب‌بازی و خط قرمزهای این حوزه در روزهای چهارم و پانزدهم اردیبهشت خبر داد و خاطرنشان کرد: پس از برگزاری دوره آموزشی ایده‌پردازان باید تا ۲۵ اردیبهشت طرح مکتوب و نهایی خود را ارایه کنند تا مورد داوری قرار گیرد.

وی هم‌چنین با اشاره به برگزاری پنجمین جشنواره اسباب‌بازی یادآور شد: در این رویداد نیز هر یک از ایده‌پردازان منتخب رویداد ملی ایده‌آزاد می‌توانند غرفه مربوط به خود را داشته باشند و طرح و ایده‌های خود را معرفی کنند.

دبیر رویداد ملی ایده‌آزاد اسباب‌بازی در پایان با بیان این‌که تمام تلاش ما برای ایجاد فضای لازم جهت رشد ایده‌های منتخب است افزود: مراسم رونمایی از ۱۰ طرح برتر اسباب‌بازی در روز ۲۷ خرداد ۹۷ در سالن غدیر مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون در خیابان حجاب تهران برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: علاوه بر ۱۰ طرح برتر که رونمایی می‌شود ۳۳ ایده دیگر نیز که به طرح تبدیل شده، در قالب یک کتابچه تدوین و در اختیار صنعت‌گران و سرمایه‌گذاران قرار خواهد گرفت.

ادامه‌ی این نشست به پرسش و پاسخ و هم‌اندیشی در زمینه‌ی چگونگی برگزاری دوره‌ی آموزشی، ارتباط‌گیری‌های ایده‌پردازان در فضای مجازی و حقیقی، برپایی کارگاه‌های آموزشی، معرفی ایده‌ها و... اختصاص یافت.

نشست هم‌اندیشی منتخبان دومین رویداد ملی ایده‌آزاد به همت اداره‌کل سرگرمی‌های سازنده و بازی‌های رایانه‌ای کانون و دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی روز ۲۵ فروردین ۹۸ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون در خیابان حجاب تهران برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =