آغاز ثبت‌نام اینترنتی آزمون جذب مدرس تابستان کانون زبان از ۲۵ تیر

ثبت‌نام اینترنتی آزمون جذب مدرس کانون زبان ایران در فصل تابستان از روز سه‌شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ آغاز می‌شود.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، ثبت نام اینترنتی جذب مدرس تابستان ۱۳۹۸ کانون زبان از ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه ۲۵ تیر آغاز می‌شود و تا پایان وقت اداری یکشنبه ۲۰ مرداد ادامه می‌یابد، همچنین تاریخ برگزاری آزمون، سه‌شنبه ۲۹ مرداد خواهد بود.

آزمون کتبی جذب مدرس در بخش‌های انگلیسی (کودکان، نوجوانان و بزرگسالان) و فرانسه، عربی، اسپانیایی، آلمانی، روسی، چینی و ایتالیایی برگزار خواهد شد.

علیرضا اسلامی معاون آموزشی کانون زبان ایران با بیان این مطلب گفت: آزمون دورۀ قبل که در فصل بهار برگزار شد مربوط به مراکز تازه تاسیس و افرادی بود که نیاز به مصاحبه مجدد داشتند اما این آزمون به صورت سراسری برگزار خواهد شد.

وی افزود: در آزمون فصل بهار ما توانستیم برای اولین بار روشی را در برگزاری آزمون جذب مدرس در پیش گیریم که این امکان را فراهم آورد که برگزاری آزمون کتبی جذب به طور هم‌زمان در کلیه استان‌های متقاضی برگزار شود به این ترتیب که فایل سوالات آزمون کتبی یک ساعت قبل از آزمون به مراکز استان‌ها ارسال شد و سپس با حضور مدیر استان و مسئول حراست تکثیر و در اختیار شرکت‌کنندگان قرار گرفت.

اسلامی در خصوص مراحلی که باید طی شود تا فردی به عنوان «مدرس کانون زبان ایران» پذیرفته شود گفت: شرکت‌کنندگان در آزمون کتبی پس از موفقیت در این آزمون برای شرکت در مصاحبه و دمو دعوت خواهند شد، در آزمون مصاحبه، دانش زبانی، نحوۀ تلفظ، لحن افراد، تاکید بر روی لغات و جملات، درک مطلب، نحوۀ برخورد، انگیزه‌های تدریس، توانایی تدریس و ... شرکت‌کنندگان بررسی خواهد شد.

معاون آموزشی کانون زبان ایران ادامه داد: پذیرفته‌شدگان آزمون کتبی بعد از مصاحبه‌ شفاهی وارد مرحله دمو خواهند شد، مرحله‌ای که در آن متقاضی، در یک جلسه روبروی داوران به صورت آزمایشی اقدام به تدریس می‌کند.

فایل‌های آموزشی مربوط به دمو نیز در سامانۀ LMS برای این افراد قابل دسترس است.

وی افزود: شرکت‌کنندگان براساس گروه آموزشی که در آن پذیرفته شده‌اند از جمله کودکان، نوجوانان و بزرگ‌سالان فایل‌های مربوط را در سایت LMS.ILI.IR مشاهده خواهند کرد. شرکت در دوره‌های آموزش حضوری تدریس و فهرست و موضوع‌بندی(سیلابس) کانون زبان ایران و شرکت در کلاس‌های مدرسان پیشکسوت، از مراحل تکمیل‌کننده فرایند جذب مدرس است.

وی خاطر نشان کرد: در تلاشیم تا شرایطی فراهم شود تا در بستر فن‌آوری‌های ارتباطات از راه دور برای دوره‌های بعد آزمون‌های مصاحبه و دمو نیز در استان‌ها به صورت آنلاین و یا از سوی افرادی که از اداره مرکزی به استان‌ها فرستاده می‌شوند، برگزار شود تا به این ترتیب داوطلبان مجبور نباشند سختی سفر را متحمل شوند.

اطلاعیه آزمون جذب مدرس تابستان 1398

جدول مراکز آزمون جذب مدرس تابستان 1398

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =