مرادی‌کرمانی و کتاب‌خانه‌های سیار نامزد جایزه آسترید لیندگرن، برای سومین بار

هوشنگ مرادی‌کرمانی و کتاب‌خانه‌های سیار روستایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای سومین بار به عنوان نامزدهای دریافت جایزه آسترید لیندگرن در سال ۲۰۲۰ از سوی کانون معرفی شدند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مرادی‌کرمانی به عنوان نویسنده کتاب کودک و نوجوان و کتاب‌خانه‌های سیار روستایی کانون پرورش فکری در بخش پروژه‌های ترویج کتاب‌خوانی به عنوان نامزدهای این جایزه در سال ۲۰۲۰ معرفی شدند.

جایزه یادبود آسترید لیندگرن به مناسبت بزرگداشت نویسنده محبوب سوئدی و یکی از پرطرفدارترین نویسندگان جهان از سال ۲۰۰۲ از سوی دولت سوئد بنیان نهاده شده است.

این جایزه به عنوان بزرگ‌ترین و گران‌ترین جایزه ادبیات کودکان و نوجوانان و دومین جایزه بزرگ ادبیات در جهان پس از جایزه هانس کریستین اندرسن است که نه تنها نویسندگان و تصویرگران بلکه قصه‌گویان، مروجان و نهادهای حوزه ادبیات کودکان و ترویج کتاب‌خوانی نیز می‌توانند به آن دست یابند.

این جایزه سالانه به یک یا بیش از یک هنرمند یا مروج صرف نظر از زبان و ملیت اعطا می‌شود.

هدف از اهدای این جایزه تقویت و بالا بردن کیفیت ادبیات کودک و نوجوان و توجه بیشتر به حقوق کودکان در جهان است.

هیات‌های معرفی نامزدهای جایزه سال ۲۰۲۰ را از ایران کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شورای کتاب کودک، موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودک و انجمن نویسندگان کودک و نوجوان تشکیل می‌دهند. 

 گفتنی‌است بیش از ۶۰ کشور از سراسر دنیا در این مسابقه شرکت می‌کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =