نخستین مهرواره سرود «آفرینش» کانون در حال برگزاری است

نخستین مهرواره‌ سراسری سرود «آفرینش» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با عنوان «نغمه‌های روشن فردا» با برگزاری مهرواره سرود استان کردستان آغاز شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در این مهرواره که با شعار «آینده ساختنی است» برگزار می‌شود، گروه‌های مختلف هر استان در دو بخش «سرود نمایش» و «نماهنگ» با هم به رقابت می‌پردازند تا از این میان آنان سه گروه انتخاب و به اداره کل آفرینش‌های ادبی و هنری کانون معرفی شوند.

زمان برگزاری مهرواره‌های استانی که ویژه اعضا و مربیان کانون است از ٨ آبان تا ٨ دی ۱۳۹۸، و فرصت ارسال آثار برگزیده به ستاد تا ۱۵ دی تعیین شده است.

بر همین اساس، پس از برگزاری مهرواره سرود در استان کردستان، استان‌های تهران و چهارمحال و بختیاری این رویداد را برگزار خواهند کرد و استان البرز به عنوان آخرین استان برگزار کننده این مهرواره است.

پس از آن، آثار برگزیده مهرواره‌های استانی به دبیرخانه مرکزی این رویداد ارسال و از سوی هیئت داوران بررسی می‌شود و در پایان هفت گروه برگزیده پایانی وارد مرحله کشوری خواهند شد.

هدف از برگزاری مهرواره سرود، تقویت روحیه مشارکت، همکاری، نشاط و شادابی در مخاطبان، کشف و پرورش استعداد و شکوفایی خلاقیت و مهارت‌افزایی و پایدارسازی اعضای مراکز فرهنگی هنری کانون  است.

یادآوری می‌شود مرحله کشوری «مهرواره سرود» کانون از ۱۴ تا ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ با میزبانی استان گیلان برگزار خواهد شد.

پوستر مهرواره‌های سرود استانی از سوی محمد نباتی‌نژاد طراحی شده است.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به تدریج اسامی آثار راه‌یافته به مرحله پایانی داوری را معرفی می‌کند...

برگزیدگان مهرواره سرود کانون کردستان معرفی شدند

مهرواره سرود کانون استان کردستان با رقابت شش گروه راه‌یافته به مرحله استانی شامل گروه دختران موچش، صاحب در دو گروه جداگانه دختران و پسران، کامیاران، قروه و سنندج برگزار شد که در پایان سه گروه «موچش»، «کامیاران» و «صاحب» برگزیده و به مرحله بعد راه یافتند.

بر همین اساس، سرودهای این گروه‌ها به‌دلیل دارا بودن شاخص‌های موسیقی در حوزه سرود، شعرهای با محتوا و آموزنده، پیام و هماهنگی گروه و حرکات نمایشی موفق به دریافت جایزه و لوح تقدیر مهرواره شدند.

داوری این مهرواره را امین رحیمی، سیدیاسر هاشم‌زاده و رامین شیخالاسلامی‌وطنی از کارشناسان و بزرگان موسیقی کردستان بر عهده داشتند.

این خبر کامل می‌شود...

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =