کد خبر: 293689
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
کتاب «فندقی و کار بزرگ» محمدرضا یوسفی منتشر شد

کتاب «فندقی و کار بزرگ» به نویسندگی محمدرضا یوسفی از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این کتاب با تصویرگری محمدعلی عدیلی در ۱۶ صفحه رنگی و با شمارگان ۲هزار و ۵۰۰ نسخه منتشر شد.
کتاب «فندقی و کار بزرگ» که مناسب کودکان بالای ۷ سال است درباره ارزش همدلی و انجام کارهای خوب برای دیگران است.
این کتاب قصه پسربچه‌ای به نام فندقی را روایت می‌کند که آرزو دارد کار بزرگی انجام دهد. در بخشی از این کتاب آمده است که؛ «فندقی رفت و رفت تا به درخت سیبی رسید. هیچ‌ میوه‌ای به شاخه‌های درخت نبود. فندقی بقچه‌اش را زمین گذاشت و با خودش گفت: چه کار کنم، چه کار نکنم. باید راهی پیدا کنم. فندقی فکر کرد و فکر کرد تا عاقبت جوی کوچکی کند و آب رودخانه را به پای درخت رساند. درخت سیب خوشحال شد و گفت: «دستت درد نکند فندقی، چه کار خوبی کردی! بیا باغبان من باش.» فندقی بقچه‌اش را برداشت و گفت: «نه، نمی‌توانم باغبان تو باشم. من باید بروم، چون می‌خواهم یک کار بزرگ بکنم؛ خیلی بزرگ!» فندقی این را گفت و راه افتاد.»

کتاب «فندقی و کار بزرگ» سال‌ها پیش در کانون منتشر شده بود اما نسخه جدید آن به دست نویسنده اثر، با تغییرات زیادی در متن روبرو شده در عین حال تصویرگری آن نیز تغییر کرده است به همین دلیل در شناسنامه کتاب به عنوان چاپ اول درج شده است.

این اثر هم‌اکنون در قطع خشتی هم‌زمان با اولین چاپ، به چاپ دوم خود با شمارگان ۵هزار نسخه نیز رسید.

کتاب «فندقی و کار بزرگ» با قیمت ۹هزار تومان هم‌اکنون در فروشگاه‌های کانون پرورش فکری و مجموعه شهر کتاب در سراسر کشور در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =