کد خبر: 306319
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۴
«خرچنگ» به جشنواره‌ی انیمیشن درسدن آلمان دعوت شد

انیمیشن کوتاه «خرچنگ» ساخته‌ی شیوا صادق‌اسدی از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در بخش مسابقه‌ی سی‌وسومین جشنواره‌ی انیمیشن درسدن آلمان به نمایش درمی‌آید.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، خرچنگ در بیستمین حضور بین‌المللی خود  همراه با پنج فیلم دیگر از کشورهای آلمان، آفریقای جنوبی، استرالیا و سوئیس در یک مجموعه‌ی ۷۸ دقیقه‌ای در پنج نوبت به نمایش درخواهد آمد.

این جشنواره یکی از معتبرترین جشنواره‌های کشور آلمان در حوزه‌ی فیلم کوتاه است که در دو بخش انیمیشن و داستانی برگزار می‌شود و به برترین‌ها، جوایز ارزنده‌ی نقدی اهدا می‌کند.

همه‌ساله بیش از ۲هزار فیلم برای رقابت در بخش مسابقه‌ی این جشنواره شرکت می‌کنند. امسال ۳۷ فیلم کوتاه داستانی از ۲۹ کشور به بخش مسابقه‌ی اصلی راه یافته‌اند که این آثار در پنج گروه بخش بین‌الملل طبقه‌بندی شده‌اند. لازم به ذکر است که بخش مسابقه‌ی ملی نیز به‌طور جداگانه داوری خواهد شد.

«خرچنگ» پیش از این در بخش مسابقه‌ی رویدادهایی چون جشنواره‌ی انیمیشن فست آنکا اسلواکی، جشنواره‌ی انیفیلم کشور چک، جشنواره‌ی فلیم آتلانتا، جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم زنان کرتی فرانسه و... حضور یافته بود. نمایش در جشنواره‌های متعدد جهانی مانند رویداد انیماتریکس فنلاند نیز از دیگر افتخارات این اثر است.

پویانمایی ۱۱ دقیقه‌ای «خرچنگ» از تولیدات سال ۱۳۹۸ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که داستان پسربچه‌ای خجالتی و منزوی را که به عضویت در گروه تئاتر مدرسه علاقه دارد، روایت می‌کند، هر چند تنها نقشی که به او پیشنهاد می‌شود نقش یک خرچنگ است.

سی‌وسومین جشنواره‌ی انیمیشن درسدن، به شکل حضوری و مجازی در روزهای ۲۲ تا ۲۷ تیر ۱۴۰۰ (۱۳ تا ۱۸ جولای ۲۰۲۱) در این شهر در حال برگزاری است. برگزارکنندگان برای بخش حضوری این رویداد، طبق اطلاعیه‌های متعدد، با درنظر داشتن اهمیت حفظ سلامتی مخاطبان، رعایت تمامیی شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای پیش‌گیری از شیوع مجدد ویروس کرونا در زمان حضور در سالن‌های سینما را گوشزد کرده‌اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =