راهیابی «خرچنگ» به جشنواره‌ی فیلم لوکانیا در ایتالیا

انیمیشن تحسین‌شده‌ی «خرچنگ» از تولیدات امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در بیست‌وششمین حضور جهانی‌اش در بخش مسابقه‌ی فیلم‌های کوتاه انیمیشن شاخه‌ی بین‌الملل بیست‌ودومین جشنواره‌ی فیلم «لوکانیا» در ایتالیا آماده‌ی نمایش شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری، امسال برای بخش مسابقه‌ی بین‌الملل این جشنواره در قسمت فیلم‌های کوتاه داستانی ۱۳ اثر، در بخش انیمیشن کوتاه ۱۰ اثر، در بخش مستند کوتاه ۸ و در بخش بلند سینمایی و مستند ۵ اثر از سراسر جهان برای رقابت با یکدیگر دعوت شده‌اند.
در همین حال ۷ فیلم از کشور میزبان نیز با یکدیگر رقابت خواهند داشت.
در این میان، «خرچنگ» ساخته‌ی شیوا صادق‌اسدی از تولیدات سال ۲۰۲۰ میلادی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ۹ فیلم کوتاه انیمیشن از کشورهای تایوان، روسیه، سوئیس، اسپانیا، فرانسه، لهستان و استونی رقابت می‌کند.
خرچنگ در روز ۱۶ مرداد ۱۴۰۰ برابر با  ۷ آگوست ۲۰۲۱ در سالن آمفی‌تاتر «اسکولا» در یک برنامه‌ی ۶۷ دقیقه‌ای در کنار فیلم‌هایی چون «ملاقات» از کشور ایران، «مگس‌ها» از کشور ایتالیا، «مزرعه‌ی سگ» از کشور لهستان، «میر پرکراسن» از کشور روسیه، «سوباکی پاکنت مورم» از کشور روسیه و «ریسمان» از کشور تایوان به نمایش درخواهد آمد.
در سالن آمفی‌تاتر «اسکولا» که گنجایش ۲۵۰ نفر را دارد، در روز ۱۶ مرداد فیلم‌های بخش مسابقه اعم از سینمایی و کوتاه برای تماشاچیان به طور رایگان پخش خواهد شد.
بیست‌ودومین جشنواره‌ی فیلم لوکانیای ایتالیا بین روزهای ۱۶ تا ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ برابر با ۷ تا ۱۱ آگوست در شهر باسیلاکا (نام جدید لوکانیا) برگزار خواهد شد.
این فیلم کوتاه ۱۱‌دقیقه‌ای در روزهای گذشته نیز موفقیت‌هایی کسب کرده که جایزه‌ی ویژه‌ی هیات داوران جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم‌های کوتاه «لاگو» در ایتالیا و جایزه‌ی طلایی بهترین فیلم از نگاه مخاطبان و دیپلم افتخار داوران کودک سی‌وسومین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم‌های کوتاه درسدن آلمان از آخرین موفقیت‌های این اثر است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =