آهای، مواظب ما باشید!

زندگی گونه‌های جانوری در معرض انقراض ایران در قالب ۱۱ داستان به قلم نویسندگان و تصویرگران کتاب کودک و نوجوان از سوی انتشارات کانون پرورش فکری منتشر و روانه‌ی بازار کتاب شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری، با انتشار ۹ عنوان از مجموعه‌ی ۱۱جلدی «آهای، مواظب ما باشید!» برای گروه سنی بالای ۹ سال (نونهال) با دبیری زهره پریرخ، کودکان و نوجوانان با زندگی مهم‌ترین گونه‌های جانوری در معرض انقراض ایران آشنا می‌شوند و در همراهی با داستان‌های این مجموعه، می‌آموزند که چرا و چگونه این حیوانات در این وضعیت قرار گرفته‌اند.
گور ایرانی، گوزن زرد، لاک‌پشت، سمندر، زاغ بور و یوز ایرانی ازجمله حیوانات در خطر انقراض هستند که زندگی‌شان دستمایه‌ی داستان‌های این مجموعه شده است.
کودکان بعداز خواندن این داستان‌ها یاد می‌گیرند که چه‌طور به محیط زیست و جانورانی که در آن زندگی می‌کنند، کمک کنند.
زهره پریرخ، طاهره ایبد، مینو کریم‌زاده، محمدرضا مرزوقی، سرور کتبی، مصطفی رحماندوست، زنده‌یاد سوسن طاقدیس، محمدرضا شمس و فرهاد حسن‌زاده به ترتیب جلدهای یک تا ۹ این مجموعه را در قالب داستان به رشته‌ی تحریر درآورده‌اند.
مجید کاظمی طراحی گرافیک و علی خدایی نظارت هنری این مجموعه را عهده‌دار بوده‌اند و تصویرگری این کتاب‌ها نیز به ترتیب از سوی علی نورپور، مجید صابری‌نژاد، فرشته جعفری‌فرمند، رضا مکتبی، بابک عامل‌قریب، پروین حیدرزاده، ساناز زمانی و حدیث جزایری صورت گرفته است.
بر همین اساس، «بدو، بدو، بدو!»، «چه‌کسی نامه را به شیشه چسبانده بود؟»، «کی...؟ کو... و.؟»، «بزرگ‌گوش کوچک»، «گوزن زرد»، «باورکن، من لاک‌پشتم!»، «ترس... ترس ... ترس»، «آخرین زاغ بور دشت بزرگ» و «به من بگو سمندر! » عنوان‌های نه جلد اول این مجموعه است.
دو جلد دیگر این مجموعه نیز هم‌اکنون مراحل نهایی صفحه‌آرایی و چاپ را می‌گذراند و به‌زودی عرضه خواهد شد.
این کتاب‌ها هریک با شمارگان ۲۵۰۰ نسخه و در ۳۲ صفحه چهاررنگ با قیمت هر جلد ۲۵هزار تومان در روزهای گذشته راهی بازار نشر شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =