کد خبر: 307230
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۷
بازدید 241
استان فارس عروسک‌های بومی خود را احیا می‌کند

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس با انتشار فراخوانی از علاقه‌مندان خواست تا با ساخت عروسک‌های بومی، محلی، آیینی و نمایشی این استان در احیای این آثار بومی‌محلی گام بردارند.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، تقویت و توجه بیش از پیش به هنر عروسک‌سازی، احیا و بازتولید عروسک‌های بومی، محلی و معرفی فرهنگ غنی استان، شناسایی و تشویق فعالان هنر نمایش عروسکی استان فارس و جمع‌آوری و نگهداری عروسک‌های نمایشی و بومی محلی برگزیده، در موزه‌ی عروسک‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس از جمله اهداف این جشنواره است.
بر اساس این گزارش، اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس (نونگاه و نوجوان، از ۱۲ تا ۱۸ سال)، مربیان و کارشناسان کانون استان فارس و عموم علاقه‌مندان به عروسک‌سازی در استان فارس می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.
هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر ۲ اثر را به این جشنواره ارائه دهد. هنرمندان در انتخاب تکنیک و  ابعاد عروسک خود آزاد هستند. برای هر عروسک، باید یک عنوان، مشخص و در فرم مشخصات درج شود. عروسک باید توسط خود شرکت‌کننده تولید و خلق شده باشد. عروسک‌هایی که به مرحله نهایی راه پیدا نمی‌کنند از طریق پست برای صاحب اثر برگشت داده می‌شود.
گفتنی است پیش‌تر مهلت ارسال آثار ۴ شهریور اعلام شده بود اما علاقه‌مندان هم‌اینک تا پایان شهریور ۱۴۰۰ فرصت دارند تا آثار خود را به این رویداد فرهنگی ارسال کنند. لازم به ذکر است که مراسم اهدای جوایز در هفته ملی کودک سال جاری برگزار خواهد شد.
واحد آفرینش‌های هنری اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس به شماره ۰۷۱۳۸۳۰۲۴۸۰ آماده پاسخ‌گویی به پرسش‌های علاقه‌مندان است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =