بررسی ۴۰سال فعالیت بخش مکاتبه‌ای کانون کرمان

همایش «نامه‌های ماندگار» با حضور اعضای پرورش‌یافته و کارشناسان پیشکسوت بخش مکاتبه‌ای کانون پرورش فکری کرمان به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در آخرین روز از هفته ملی کودک در ۲۲ مهر، واحد مکاتبه‌ای آفرینش‌های ادبی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان، همایش «نامه‌های ماندگار» را با حضور اعضای پرورش‌یافته این بخش و کارشناسان و مربیان پاسخگوی پیشکسوت بخش مکاتبه‌ای به صورت مجازی برگزار کرد.
بخش مکاتبه‌ای مرکز آفرینش‌های ادبی کانون استان کرمان یکی از قدیمی‌ترین واحدهای ادبی کشور است که در آغازین روزهای این فعالیت از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در کشور، مکاتبات خود را با پوشش دانش‌آموزان استان‌های کرمان و هرمزگان آغاز کرد.
این در حالی است که دانش‌آموزان استان‌های کرمان و هرمزگان به‌ویژه در مناطق محروم و کم‌برخوردار که علاقه‌مند به نوشتن شعر و داستان بودند و دسترسی حضوری به کتابخانه‌های کانون پرورش فکری و مربیان تخصصی را نداشتند، از طریق مکاتبه و نوشتن نامه از آموزش‌های کارشناسان این حوزه در طول سالیان دانش‌آموزی و حتی دانشجویی بهره برده و در جشنواره‌های ادبی کشوری مختلف حائز رتبه‌های برتر شده‌اند.
به مناسبت چهلمین سالگرد راه‌اندازی بخش مکاتبه‌ای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان، واحد آفرینش‌های ادبی کانون کرمان قصد دارد به بهانه هفته ملی کودک با برگزاری همایش «نامه‌های ماندگار» از مرحوم آذر جلال کمالی، بهجت مسجدی، بتول اخضمی، فاطمه جعفرزاده، مریم ضمانتی یار، مریم حجت، دنیا شفیعی و فاطمه شهبا، از مربیان دلسوز، بی‌ادعا و پیشکسوت این بخش تقدیر کند.
این فعالیت باقدمت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همچنان از فعالیت‌های پرجاذبه و پرطرفدار کانون است و همچنین مربیان سیار روستایی و شهری کانون برای شناسایی و پرورش استعدادهای دانش‌آموزان ساکن مناطق کم‌برخوردار و علاقه‌مندان شعر و داستان، تلاش ویژه‌ای انجام داده‌ و حلقه وصل این بچه‌ها به بخش مکاتبه‌ای آفرینش‌های ادبی کانون بوده‌اند.
بخش مکاتبه‌ای کانون کرمان در تعامل با سایر ارگان‌های خدمت‌رسان چون کمیته امداد امام خمینی(ره)، دفاتر تسهیل‌گری استانداری در مناطق پرخطر و حاشیه شهر و...، اقدام به شناسایی دانش‌آموزان محروم، علاقه‌مند و مستعد در حوزه ادبیات، شعر و داستان کرده و برای آن‌ها ضمن ارسال کتاب و منابع آموزشی، مسابقات ویژه و راهنمایی‌های تخصصی کارشناسان این واحد را تسهیل کرده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =